Kadra spotkała się z Ministrem Witoldem Bańką

Reprezentacja Polski w dniu rozpoczęcia zgrupowania przed ostatnim okienkiem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata spotkała się z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką.

Podczas tego wyjątkowego spotkania, w którym wzięli udział również Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Grzegorz Bachański, Wiceprezes PZKosz, Minister Witold Bańka podbudowywał zawodników, rozmawiał z nimi o karierze sportowca oraz dzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w imprezach najwyższej rangi. Ponadto obiecał, że będzie trzymał kciuki za dobre wyniki w najbliższych meczach kwalifikacyjnych.

Biało-Czerwoni ostatnie okienko reprezentacyjne rozpoczęli w poniedziałek od przygotowań w Warszawie. Następnie, 22 lutego zagrają na wyjeździe z Chorwacją, a kilka dni później - 25 lutego - podejmą w ERGO ARENIE Holandię. Stawką jest awans do Mistrzostw Świata w Chinach - potrzeba zaledwie jednego zwycięstwa.

BILETY NA MECZ POLSKA - HOLANDIA

Reprezentacja Polski tylko raz w swojej historii występowała na Mistrzostwach Świata - w 1967 roku w Urugwaju. Wtedy drużyna prowadzona przez słynnego trenera Witolda Zagórskiego zajęła wysokie piąte miejsce. Podczas tej imprezy Biało-Czerwoni wygrali cztery z dziewięciu meczów, a najlepszym strzelcem całych mistrzostw został Bohdan Likszo. Drugie miejsce w tej klasyfikacji miał Mieczysław Łopatka - wybrany później do najlepszej piątki turnieju.

Na Mistrzostwach Świata w 2019 roku w Chinach zagra 12 najlepszych drużyn z Europy. Aby dostać się na tę imprezę trzeba przejść przez dwie fazy grupowe. W pierwszej kadra zajęła drugie miejsce, tuż za Litwą. W drugiej zajmuje obecnie trzecią lokatę - ostatnią premiowaną awansem. W turnieju zagra także pięć zespołów z Afryki, siedem z obu Ameryk siedem z Azji, a także gospodarz - Chiny.