SPP: Arged BMSlam Stal w finale!

,

Arged BMSlam Stal to pierwszy finalista Suzuki Pucharu Polski! W sobotę ostrowianie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 76:66.

,

ROZMOWA Z PRZEMYSŁAWEM ŻOŁNIEREWICZEM

Trójki Daniela Gołębiowskiego ustawiały w lepszej sytuacji drużynę ze Starogardu Gdańskiego na początku spotkania - po jego rzucie wolnym było 12:7. Arged BMSlam Stal bardzo szybko odrabiała straty, a po zagraniu Mateusza Kostrzewskiego doprowadziła do remisu. Dzięki trafieniu z dystansu Justina Bibbinsa po pierwszej kwarcie było 20:17. W drugą kwartę Polpharma również weszła z wielką energią, a po wsadzie Filipa Struskiego miała osiem punktów przewagi. Ostrowianie później ciągle byli jednak blisko, bo skuteczny był m.in. Mike Scott. Po późniejszej akcji Ivana Marasa przegrywali już tylko punktem. Ostatecznie dzięki trafieniu Adama Kempa po pierwszej połowie było 38:35.

Rzuty z dystansu Mike’a Scotta i Przemysława Żołnierewicza zmieniały sytuację na początku trzeciej kwarty. Dzięki kolejnej akcji tego pierwszego Arged BMSlam Stal miała osiem punktów przewagi. Później trójki trafiali ponownie Kowalenko oraz Scott, a to oznaczało jeszcze większą ucieczkę zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego. Po 30 minutach było 62:51. W czwartej kwarcie tempo spotkania spadło, ale świetnie radził sobie Przemysław Żołnierewicz. Dzięki niemu ostrowianie utrzymywali bezpieczną przewagę. Pojedyncze akcje Justina Bibbinsa i Adama Kempa już niczego nie zmieniały. Ostatecznie to Arged BMSlam Stal wygrała 76:66 i awansowała do wielkiego finału.

Najlepszym graczem ostrowian był Mike Scott z 20 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami. W zespole ze Starogardu Gdańskiego wyróżniał się Justin Bibbins z 16 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami.