Francuzi wygrywają z Anwilem w Lidze Mistrzów

,

Francuska ekipa Le Mans Sarthe pokonała po dogrywce Anwil Włocławek 88:79 w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Zespół z Energa Basket Ligi nie awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

,

Josip Sobin radził sobie bardzo dobrze na początku spotkania i głównie dzięki niemu włocławianie prowadzili 12:7. Później świetnie prezentował się także Aaron Broussard i mimo niezłej postawy Valentine’a Bigote’a, to Anwil po 10 minutach był minimalnie lepszy - 18:17. W drugiej kwarcie mistrz Energa Basket Ligi uciekł nawet na siedem punktów po rzutach wolnych Jarosława Zyskowskiego. Ekipa z Le Mans ciągle trzymała się jednak bardzo blisko, a straty odrabiali Bigote i Cornelie. Głównie dzięki temu pierwszemu Francuzi ponownie odrobili większość strat - po pierwszej połowie było tylko 35:34.

W trzeciej kwarcie w grze Anwilu pojawiło się za dużo strat, a gospodarze złapali rytm w ataku. Włocławianie dodatkowo ciągle nie potrafili “wstrzelić się” z dystansu, a po trójce Michaela Thompsona było już 59:50. Drużyna trenera Igora Milicicia doprowadziła jeszcze do remisu, ale dzięki akcji Richarda Hendrixa po 30 minutach było 61:59. Czwarta kwarta była wyrównana i było pewne, że pojedyncze akcje zadecydują o wyniku. Na około minutę przed końcem po trafieniach Michała Michalaka to Anwil miał cztery punkty przewagi. W samej końcówce dzięki trójkom Antoine’a Eito Le Mans doprowadziło jednak do wyrównania. Ostatnia akcja należała do Aarona Broussarda, ale Amerykanin nie trafił, a to oznaczało dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry goście nie byli zbyt skuteczni, a rywale zdobyli czteropunktową przewagę. Później indywidualną akcję wykończył jeszcze Michael Thompson i zwycięzca tego spotkania był już znany. Francuzi wygrali 88:79.

Le Mans Sarthe - Anwil Włocławek 88:79 (17:18, 17:17, 27:24, 15:17, d. 12:3)

Le Mans: Bigote 23, Eito 15, Thompson 14, Clark 12, Hendrix 8, Yeguete 6, Tarpey 6, Cornelie 4

Anwil: Broussard 24, Michalak 17, Sobin 13, Simon 9, Marković 6, Łączyński 5, Zyskowski 3, Szewczyk 2, Mihailović 0