Wyrównany mecz w Stargardzie dla Polskiego Cukru

,

Spójnia okazała się wymagającym rywalem dla torunian! Ostatecznie Polski Cukier wygrał w Stargardzie 85:74 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

,

Od trójek rozpoczął Norbertas Giga i dzięki temu gospodarze prowadzili 6:2. Straty odrabiali bardzo szybko Rob Lowery oraz Aaron Cel, a po trafieniu Michaela Umeha torunianie zdobywali minimalną przewagę. Akcja Wojciecha Frasia w samej końcówce kwarty ustawiła wynik po 10 minutach na 21:21. Druga część spotkania układała się bardzo podobnie, a po po kolejnej trójce Roda Camphora Spójnia była lepsza o cztery punkty. Polski Cukier ciągle był jednak bardzo blisko i mógł liczyć na efektywnego Roba Lowery’ego. Swoje robił też Damian Kulig - po jego trójce po pierwszej połowie było 43:41 dla gości.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Dejana Mihevca dość szybko zanotował serię 8:0 i dzięki zagraniom Aarona Cela uciekał rywalom. Gospodarze z kolei mogli liczyć na trójki Piotra Pamuły oraz Marcina Dymały i błyskawicznie doprowadzili do remisu. To torunianie byli jednak stroną przeważającą - po rzutach Michaela Umeha i Karola Gruszeckiego po 30 minutach było 61:56. W czwartej kwarcie Spójnia ciągle była blisko, a dzięki akcji Piotra Pamuły znowu miała małą przewagę. Niesamowity Rob Lowery odpowiadał na to trudnymi trójkami, a sytuacja ponownie była bardziej korzystna dla gości. W końcówce Polski Cukier kontrolował wydarzenia i ostatecznie zwyciężył 85:74.

Po 17 punktów dla gości rzucili Rob Lowery i Aaron Cel. Rod Camphor zanotował dla gospodarzy 21 punktów i 7 asyst.