TBV Start wygrywa w Dąbrowie Górniczej

,

Sporo emocji w Dąbrowie Górniczej! Ostatecznie TBV Start pokonał MKS 93:85 w piątkowym meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to gospodarze zdobywali niewielką przewagę. Po trójce Jakuba Kobla było 11:6. TBV Start dość szybko doprowadzał do wyrównania, a po zagraniu Urosa Mirkovicia wychodził na prowadzenie. Zespół trenera Davida Dedka zaczął uciekać, ale dzięki trójce Adrisa De Leona MKS po 10 minutach przegrywał tylko 18:20. W drugiej kwarcie właściwie co akcję zmieniała się drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu. Rzuty z dystansu trafiał jednak Ben Richardson i to właśnie dzięki niemu dąbrowanie zdobywali niewielką przewagę. Lublinianie reagowali błyskawicznie, a po chwili i trójce Marcina Dutkiewicza ponownie byli lepsi. Po pierwszej połowie goście wygrywali 43:39.

Trzecią kwartę MKS rozpoczął od małej serii 5:0 i po trafieniu Clevelanda Melvina wychodził na prowadzenie. TBV Start ciągle był jednak bardzo blisko, a dzięki kolejnym akcjom Jamesa Washingtona wszystko ponownie się zmieniało i to właśnie ta ekipa miała przewagę. M.in. po trójce Amerykanina po 30 minutach było 70:63. Goście przed ponad trzy minuty czwartej kwarty nie potrafili zdobyć punktów, a dąbrowianie to wykorzystali i po akcji Wojciechowskiego doprowadzili do remisu. Trener David Dedek poprosił o przerwę i to przyniosło rezultaty, bo jego ekipa znowu uciekała. W kluczowych momentach trafiali Dziemba oraz Washington, a TBV Start zwyciężył 93:85.

Najlepszym strzelcem gości był Mateusz Dziemba z 19 punktami. 20 punktów dla gospodarzy rzucił Cleveland Melvin.