Spójnia zwycięża w Sopocie

,

Udany debiut trenera Kamila Piechuckiego! Jego Spójnia Stargard pokonała na wyjeździe Trefla Sopot 98:96 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

STATYSTYKI Z MECZU

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, chociaż m.in. po trafieniu Piotra Pamuły goście przegrywali tylko dwoma punktami, a później zdobywali przewagę. Sytuację znowu opanowali jednak Łukasz Kolenda i Sasa Zagorac. Trefl grał bardzo ofensywnie, a po zagraniu Iana Bakera prowadził nawet dziewięcioma punktami. Po 10 minutach wygrywał jednak tylko 31:28. Na początku drugiej kwarty Dawid Bręk trafiał trójki i po chwili Spójnia znowu zdobywała przewagę. Tą samą bronią odpowiadali sopocianie, a mecz był wyrównany. Inicjatywa była jednak po stronie drużyny trenera Kamila Piechuckiego, która po pierwszej połowie prowadziła 57:51.

Zaraz na początku trzeciej kwarty po akcjach Milana Milovanovicia zawodnicy trenera Jukki Toijali zdobyli minimalną przewagę. Swoimi akcjami błyskawicznie odpowiadał Norbertas Giga. To sprawiało, że starcie nadal było zacięte. Po 30 minutach Trefl prowadził minimalnie - tylko 74:73. W kolejnej części spotkania stargardzianie uciekali nawet na sześć punktów po trójce Norbertasa Gigi. Gospodarze potrafili odrabiać straty, ale tylko na chwilę. Ważne rzuty w końcówce trafiał Piotr Pamuła, a na linii rzutów wolnych skuteczny był Rod Camphor. Ostatecznie Spójnia zwyciężyła 98:96.

Norbertas Giga zanotował dla gości 22 punkty i 5 zbiórek. Ian Baker zdobył dla gospodarzy 21 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.