Zacięty mecz w Lublinie dla TBV Startu

,

TBV Start Lublin pokonał po bardzo wyrównanym meczu Energa Basket Ligi Miasto Szkła Krosno 83:75.

,

Marcin Dutkiewicz był niezwykle aktywny w pierwszych minutach meczu - rzucił dziewięć punktów i jego drużyna prowadziła już 11:3. Sytuację starał się zmieniać Peter Alexis, swoje robił też Jabarie Hinds, a po akcji wykończonej przez Grzegorza Grochowskiego mieliśmy remis. Trójka Dariusza Oczkowicza pozwoliła ekipie Miasta Szkła prowadzić po pierwszej części meczu 20:17. W drugiej kwarcie TBV Start szybko odrobił te straty, a po dobitce Devonte Upsona zdobył ponownie przewagę. Jak się okazało - tylko na chwilę. Zespół trenera Mariusza Niedbalskiego znowu uciekał, bo skuteczni byli zarówno Oczkowicz, jak i Loveridge. Po pierwszej połowie było 41:36 dla gości.

W trzeciej kwarcie Miasto Szkła szybko wychodziło nawet na 10 punktów przewagi dzięki Jabarie Hindsowi. Joe Thomasson rewanżował się bardzo szybko, ale to przyjezdni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. TBV Start później zareagował serią 8:0 i po akcjach Romana Szymańskiego oraz Mateusza Dziemby zdobył małą przewagę. Po 30 minutach mieliśmy remis - po 59. Peter Alexis świetnie radził sobie w czwartej kwarcie, a ekipa z Krosna znowu prowadziła. Sytuację znowu zmieniali na korzyść lublinian głównie Dziemba i Dutkiewicz. W końcówce kluczowe rzuty trafiał Joe Thomasson i to zespół trenera Davida Dedka wygrał 83:75.

Po 23 punkty dla gospodarzy rzucili Marcin Dutkiewicz i Joe Thomasson. W ekipie gości wyróżniał się Jabarie Hinds z 24 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.