Ofensywny mecz w Lublinie! TBV Start wygrywa z Rosą

,

TBV Start zagrał świetnie w ataku i pewnie pokonał Rosę Radom - 109:91 w ostatnim niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

TBV Start był skuteczny na początku spotkania i dzięki temu prowadził już 8:0. Później ta przewaga wzrosła nawet do 15 punktów dzięki akcji wykończonej przez Devonte Upsona. Na parkiecie pojawił się jednak Duda Sanadze i w dużej mierze dzięki niemu Rosa zbliżyła się na pięć punktów. Ostatecznie po 10 minutach było jednak 32:22 dla gospodarzy, a Roman Szymański miał już 13 punktów na koncie. W drugiej kwarcie lublinianie utrzymali niesamowitą formę w ofensywie. Trójki trafiali Gaddefors, Dziemba, Borowski i Dutkiewicz, a przewaga rosła. Strat nie potrafili odrobić ani Cullen Neal, ani Jakub Parzeński. Trafienie z dystansu Gaddeforsa równo z syreną kończącą kwartę ustawiło wynik po pierwszej połowie na 64:41.

W trzeciej kwarcie nadal skuteczny z dystansu był Marcin Dutkiewicz. Po jego kolejnej trójce gospodarze prowadzili już 75:48. Co prawda zaraz po tym goście zanotowali serię 8:0, ale przewaga ciągle była znacząca. Sytuację starał się zmieniać jeszcze później Duda Sanadze, ale po 30 minutach było 89:71. W czwartej kwarcie trafienie Romana Szymańskiego oznaczało, że TBV Start miał już 100 punktów na koncie! Lublinianie mieli mecz pod kontrolą, a zespół trenera Roberta Witki nie miał szans na odrobienie strat. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 109:91.

Najlepszym graczem lublinian był Roman Szymański z 23 punktami i 6 zbiórkami. Duda Sanadze rzucił 21 punktów dla radomian w swoim debiucie w EBL.