Rewanż za finał! BM Slam Stal kontra Anwil
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Rewanż za finał! BM Slam Stal kontra Anwil

Pora na rewanż za wielki finał poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi! Jak przeciwko swojemu byłemu klubowi zagrają Nikola Marković i Mateusz Kostrzewski? Spotkanie BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

,

 

Obie drużyny znacząco zmieniły swoje składy od czerwca zeszłego roku. Niedawno karierę zakończył Łukasz Majewski, a to oznacza, że w zespole z Ostrowa Wlkp. z poprzedniego sezonu został tylko Michał Chyliński! W Anwilu na kolejne rozgrywki pozostali Kamil Łączyński, Josip Sobin, Szymon Szewczyk, Jarosław Zyskowski oraz oczywiście trener Igor Milicić. Do tego trzeba podkreślić, że Mateusz Kostrzewski i Nikola Marković zmienili BM Slam Stal Stal właśnie na klub z Włocławka, a w drugą stronę "powędrował" Michał Nowakowski. To spotkanie powinno być dla nich wyjątkowe!

Dla ekipy obecnie prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego miał to być sezon “przejściowy”, ale wszystko wskazuje na to, że znowu powalczy ona o medale w Energa Basket Lidze. Obecnie ma bilans 10-4, czyli ma zaledwie jedno zwycięstwo mniej niż Anwil. Celem włocławian jest obrona mistrzostwa Polski, ale pierwsze tygodnie w nowej rzeczywistości - czyli łączenia EBL z Koszykarską Ligą Mistrzów - były bardzo trudne. Teraz złoci medaliści wrócili na właściwe tory - wygrali już dziewięć meczów z rzędu (aż sześć z nich na wyjeździe).

 

 

Kluczowe starcie? Prawdopodobnie to pod koszami pomiędzy Shawnem Kingiem i Josipem Sobinem. MVP sezonu zasadniczego 2016/2017 ma świetne statystyki - średnio notuje 12,3 punktu i 10,6 zbiórki na mecz. To wyniki lepsze niż dwa lata temu! Dla Sobina jest to już trzeci sezon w Polsce, ale w obecnych rozgrywkach gra trochę mniej, co odbija się też na jego statystykach. Jego technika rzutu ciągle jest jednak rewelacyjna, a skuteczność z linii rzutów wolnych nadal wzrasta. Obaj być może nie skaczą zbyt wysoko, ale mogą być niezwykle efektywni. Który z nich okaże się lepszy?

Michał Michalak i Chase Simon potrafią rozegrać świetne spotkania w ofensywie - bez wątpienia są pewnymi punktami zespołu trenera Igora Milicicia - szczególnie w rzutach z dystansu. Teraz będą rywalizowali m.in. z Michałem Chylińskim i Przemysławem Żołnierewiczem. Ten ostatni był niedawno bohaterem ostrowian - to jego rzut zapewnił zwycięstwo 86:84 nad Spójnią.

Bardzo ciekawie będzie również w starciach na pozycji rozgrywającego. Powoli do gry w Anwilu wprowadzany jest Kamil Łączyński, a sporo minut dostaje obecnie Vladimir Mihailović. Jak przeciwko tym zawodnikom spisze się niezwykle ofensywnie grający Mike Scott? A może więcej będzie zależało od Daniela Szymkiewicza?

Transmisja spotkania BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.