Sidigas wygrywa we Włocławku w Lidze Mistrzów

,

Sidigas Avellino wygrał z mistrzem Energa Basket Ligi Anwilem Włocławek 72:62 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Włoska drużyna od początku narzucała swój rytm gry - po trójce Demetrisa Nicholsa prowadziła już 10:4. Straty starali się odrabiać Jarosław Zyskowski i Vladimir Mihailović, ale dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu Nicholsa po 10 minutach to Sidigas ciągle był lepszy - 23:15. W pewnym momencie drugiej kwarty przewaga gości wzrosła do 14 punktów, ale kolejne trafienia Mateusza Kostrzewskiego i Josipa Sobina pozwalały ją zdecydowanie zmniejszyć. Ostatecznie jednak po pierwszej połowie było 39:31.

W trzeciej kwarcie drużyna z Włoch kontrolowała sytuację na parkiecie. Później, po kolejnych akcjach Ariela Filloya oraz Demetrisa Nicholsa, goście mieli aż 18 punktów przewagi. W ciągu 10 minut Anwil rzucił tylko dziewięć punktów i przegrywał już 40:56. W ostatniej części meczu włocławianie starali się ambitnie gonić wynik, ale nie do końca się to udawało. Sidigas utrzymywał dobry poziom w ataku i zwyciężył 72:62.

Anwil Włocławek - Sidigas Avellino 62:72 (15:23, 16:16, 9:17, 22:16)

Anwil: Sobin 16, Simon 14, Michalak 8, Michailović 7, Kostrzewski 7, Zyskowski 6, Marković 2, Szewczyk 2, Łączyński 0, Lichodiej 0

Sidigas: Green 17, Nichols 16, Sykes 13, Filloy 12, Young 8, D’Ercole 3, Campani 3, Spizzichini 0