MKS górą w Krośnie

,

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał w Krośnie z Miastem Szkła 97:86 w czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

Po pierwszych minutach i trójce Jordana Loveridge’a gospodarze prowadzili 9:4. Goście odpowiedzieli błyskawicznie i efektownie - serią 9:0 - świetnie w tym fragmencie spisywał się Mathieu Wojciechowski. Na to z kolei reagował Maciej Bojanowski, który lekko zmniejszał straty. Po 10 minutach i rzucie Clevelanda Melvina było 27:20. W drugiej kwarcie MKS radził sobie jeszcze lepiej, bo mógł liczyć na skuteczność Łukasiaka i Wojciechowskiego. Z kolei w ekipie Miasta Szkła można było wyróżnić Grzegorza Grochowskiego oraz Pawła Kreffta. Ich akcje nie wystarczały jednak do odrobienia strat. Dzięki trafieniu Jakuba Kobla po pierwszej połowie było 49:39 dla ekipy z Dąbrowy Górniczej.

Trzecią kwartę - znowu głównie dzięki Wojciechowskiemu - MKS rozpoczął od serii 8:0. Później zaczął znowu trafiać Jordan Loveridge, ale różnica między tymi zespołami była ciągle bardzo widoczna. Nieźle prezentował się też Ben Richardson, a po rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna po 30 minutach było już 78:60. Miasto Szkła w czwartej części spotkania się nie poddawało - dzięki Filipowi Putowi i Pawłowi Krefftowi zbliżyło się na 10 punktów. Wojciechowski i Melvin na więcej już rywalom nie pozwolili. Drużyna trenera Jacka Winnickiego zwyciężyła ostatecznie 97:86.

Najlepszym graczem gości był Mathieu Wojciechowski z 27 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gospodarzy Maciej Bojanowski zanotował 26 punktów i 12 zbiórek.