AZS czy Miasto Szkła? Transmisja w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

AZS czy Miasto Szkła? Transmisja w Polsacie Sport

To będzie niezwykle ważny mecz dla drużyn z Koszalina i Krosna! Obie ekipy chcą uciec z dołu tabeli Energa Basket Ligi. Transmisja meczu AZS - Miasto Szkła w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport i IPLA.tv

,

AZS przed świętami postawił się Arce. Momentami wychodził na prowadzenie, ale w końcówce niezwykle ważny rzuty trafiali Josh Bostic oraz Robert Upshaw i to gdynianie ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 77:72. Zespół z Koszalina był jednak zadowolony ze swojego występu.

- Jestem dumny z moich zawodników. Myślę, że zagraliśmy na maksimum swoich możliwości - nawet nie wiem, czy tego nie przekroczyliśmy. Na Arkę jednak to nie wystarczyło. Cieszymy się, że nasza gra idzie do przodu, dzięki ciężkiej pracy. Walczyliśmy z rywalem jak równy z równym - mówił po meczu trener Marek Łukomski.

Miasto Szkła z kolei rozegrało momentami niezłe spotkanie z Legią na wyjeździe. Do zwycięstwa zabrakło jednak zdecydowanie lepszej defensywy - nie wystarczyła bardzo dobra postawa w ataku Filipa Puta i Jabariego Hindsa. - To był mecz walki. Każdy, kto widział całe cztery kwarty wie dlaczego przegraliśmy. Fatalny początek spotkania, chociaż w kolejnych częściach meczu mój zespół pokazał, że potrafi walczyć - podkreślał trener Mariusz Niedbalski.

 

 

Obie drużyny mają dopiero po dwa zwycięstwa na swoim koncie i razem z Treflem zajmują ostatnie miejsca w tabeli. Dlatego ten mecz jest tak ważny - może pozwolić na odbicie się. Szczególnie ważne jest to dla AZS, który swój pierwszy mecz w tym sezonie wygrał dopiero 24 listopada. Zmiana trenera na Marka Łukomskiego przyniosła jednak znaczną poprawę jakości gry zespołu. W Koszalinie czekają też na nowego rozgrywającego, a wśród kandydatów wymienia się głównie graczy z przeszłością w EBL.

Najważniejszy pojedynek tego spotkania? Na pewno ten pomiędzy rozgrywającymi. To właśnie od postawy Drew Brandona zależy najwięcej w ekipie z Koszalina. Amerykanin znał się już wcześniej z trenerem Łukomskim, co przełożyło się na ich bardzo dobrą współpracę również teraz. Brandon ma teraz dużo swobody i stara się to wykorzystywać. Jego rywalem będzie Jabarie Hinds. Ten zawodnik nie był pierwszym wyborem trenera Niedbalskiego na tę pozycję (w Krośnie miał grać Jonathan Jordan), ale Miasto Szkła nie może narzekać - to bezsprzeczny lider zespołu.

Ciekawie może być też pod koszami. Czeka nas bałkański pojedynek Marko Tejicia z Mihailo Sekuloviciem - obaj są solidnymi środkowymi, z bardzo dobrą techniką. Ponadto, dla Miasta Szkła kluczowe może okazać się zatrzymanie Grzegorza Surmacza. AZS z kolei powinien uważać na zaskakującego skutecznością z dystansu Jordana Loveridge’a.

Transmisja meczu AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport i IPLA.tv