Arka zakończyła przygodę z Europucharem

,

Limoges CSP pokonało Arkę Gdynia 104:86 w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Europucharu. Drużyna z Energa Basket Ligi nie awansowała do kolejnego etapu.

,

Na początku spotkania bardzo dobrze prezentowali się Marcel Ponitka oraz Josh Bostic i dzięki ich trafieniom Arka prowadziła nawet 14:7. Później jednak gospodarze zanotowali serię aż 11:2 i po trójce Isaiaha Milesa po 10 minutach wygrywali 18:16. W drugiej kwarcie Francuzi zaczęli grać jeszcze lepiej w ataku, a po trafieniu Sekou Doumbouyi ich przewaga wzrosła aż do 17 punktów! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:33.

W kolejnych kwartach niewiele się zmieniało, bo ekipa Limoges CSP nadal była nie do zatrzymania w ofensywie i nie zmieniała tego nawet dobra postawa w rzutach z dystansu Jamesa Florence’a (w całym meczu trafił 7 na 8 rzutów za trzy). Swoją szansę na grę otrzymał Wojciech Leszczyński, który zdobywał pierwsze punkty w Europucharze. Ostatecznie jednak gospodarze zwyciężyli aż 104:86.

Limoges CSP - Arka Gdynia 104:86 (18:16, 30:17, 32:26, 24:27)

Limoges CSP: Miles 22, Bouteille 13, Samuels 12, Doumbouya 12, Rousselle 10, Hardy 9, Howard 9, Boutsiele 8, Taylor 7, Bazille 2, Inglis 0, Larribau 0

Arka: Florence 28, Ponitka 12, Łapeta 11, Bostic 10, Upshaw 10, Leszczyński 8, Szubarga 3, Dylewicz 2, Dulkys 2, Garbacz 0, Wyka 0