GTK z kolejnym zwycięstwem w Alpe Adria Cup

,

GTK zwycięstwem nad BC Hallmann Wiedeń 95:70 zakończyło fazę grupową w Alpe Adria Cup. Gliwiczanie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

,

Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a ostatecznie po 20 minutach rywalizacji na prowadzeniu, dość niespodziewanie, był zespół z Wiednia. Trener drużyny BC Hallmann rotował jednak zaledwie sześcioosobowym składem i w końcu musiało się to przełożyć na wynik. W kolejnych kwartach to GTK było zdecydowanie lepsze, a bardzo dobre spotkanie rozegrali Riley LaChance i Szymon Kiwilsza.

Zespół trenera Pawła Turkiewicza zajął pierwsze miejsce w swojej grupie. W ćwierćfinale, rozgrywanym systemem mecz i rewanż, zagra z drugą ekipą grupy C, czyli węgierską drużyną Zalakeramia ZTE KK.

GTK Gliwice - BC Hallmann Wiedeń 95:70 (25:23, 17:23, 27:14, 26:10)

GTK: LaChance 23, Kiwilsza 17, Szlachetka 11, Słupiński 10, Radwański 9, Washington 9, Morgan 8, Robak 4, Piechowicz 2, Dawdo 2

BC Hallmann: Haughton 25, Trmal 16, Gvozden 13, Radakovics 12, Trbović 4, Koka 0