Pewne zwycięstwo BM Slam Stali nad AZS

,

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. od początku do końca kontrolowała sobotnie spotkanie Energa Basket Ligi z AZS Koszalin i ostatecznie zwyciężyła 100:76.

,

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy po trójce Mike’a Scotta prowadzili już 10:3. Za zdobywanie punktów wziął się również Shawn King, a po kolejnej akcji Scotta BM Slam Stal miała już 14 punktów przewagi. Marko Tejić i Brandon Walters starali się na to odpowiadać, ale po 10 minutach było aż 30:17 dla ostrowian. W drugiej kwarcie po trafieniach Witalija Kowalenki i Michała Nowakowskiego przewaga zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego wzrosła do 20 punktów. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a koszalinianie nie mogli powstrzymać świetnego ataku w ich wykonaniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:36.

W trzeciej kwarcie w zdobywanie punktów włączył się Przemysław Żołnierewicz, a pod koszami cały czas świetnie radził sobie Shawn King. Swoje minuty na parkiecie w AZS dostał Marek Zywert, który pokazał kilka udanych akcji. Dzięki efektownym zagraniom Mike’a Scotta po 30 minutach było jednak już 82:56. Czwarta kwarta niczego nie zmieniła, a mecz był pod pełną kontrolą ostrowian. Obaj trenerzy korzystali ze wszystkich dostępnych zawodników - na parkiecie pojawili się m.in. Dominik Grudziński i Alan Czujkowski. Ostatecznie BM Slam Stal zwyciężyła 100:76.

Mike Scott zanotował dla gospodarzy 20 punktów i 6 asyst. W ekipie gości wyróżniał się Brandon Walters z 17 punktami i 12 zbiórkami.