Emocje w Lublinie! TBV Start wygrywa z BM Slam Stalą

,

James Washington i Uros Mirković poprowadzili TBV Start Lublin do zwycięstwa nad BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 88:83 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, chociaż można było zauważyć, że BM Slam Stal ciągle próbowała uciekać. Po trójce Urosa Mirkovicia jednak to gospodarze mieli pięć punktów przewagi. Trójką próbował reagować Witalij Kowalenko, ale po pierwszej kwarcie było 23:17. W pewnym momencie drugiej części meczu ekipa trenera Davida Dedka zanotowała serię 7:0 i po trójce Antona Gaddeforsa było już 33:21. TBV Start kontrolował sytuację, a ostrowianie ciągle mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy. Wyróżniał się Devonte Upson, a po pierwszej połowie było 47:30.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego poprawiła defensywę, a to z kolei miało pozytywny wpływ na atak. BM Slam Stal zbliżała się krok po kroku, po trójce Przemysława Żołnierewicza przegrywała tylko dwoma punktami, a późniejsza akcja tego samego gracza dała nawet prowadzenie. Sytuację zmieniały trafienia Michaela Gospodarka i Urosa Mirkovicia - po 30 minutach było 65:61. Czwarta kwarta była niezwykle wyrównana, ale później serię 10:0 zanotowali gospodarze i po akcji Romana Szymańskiego mieli przewagę - 79:71. W samej końcówce goście zbliżali się jeszcze na dwa punkty, ale to TBV Start zwyciężył 88:83.

Po 20 punktów dla lublinian zanotowali James Washington i Uros Mirković. 18 punktów dla ostrowian rzucił Przemysław Żołnierewicz.