Kloziński nie jest już trenerem Trefla
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kloziński nie jest już trenerem Trefla

Marcin Kloziński nie będzie już prowadził Trefla Sopot w sezonie 2018/2019 Energa Basket Ligi. Jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent - Krzysztof Roszyk.

,

Kloziński w przeszłości pracował z drużynami młodzieżowymi Trefla - z drużyną U18 sięgnął po złoto mistrzostw Polski. Pierwszym trenerem seniorskiego zespołu został 1 kwietnia 2017 roku - zastąpił wtedy Zorana Marticia.

- Po meczu z MKS Dąbrowa Górnicza spotkaliśmy się z trenerem i wspólnie uznaliśmy, że konieczne są zmiany, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Po sześciu porażkach na początku sezonu drużynie potrzebny jest nowy impuls, który pomoże naszym zawodnikom wrócić na właściwe tory. W najbliższych dniach prowadzić będziemy rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko trenera, a tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Krzysztof Roszyk. Dziękuję trenerowi Klozińskiemu za współpracę i życzę powodzenia na dalszych szczeblach kariery - mówi na oficjalnej stronie zespołu Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.