Polski Cukier lepszy od Miasta Szkła

,

Polski Cukier Toruń właściwie od samego początku kontrolował mecz w Krośnie i ostatecznie wygrał z Miastem Szkła 95:70.

,

Seria 14:0 na początku meczu i trójka Karola Gruszeckiego pozwoliła torunianom na prowadzenie 16:4. Maciej Bojanowski i Charlie Westbrook starali się na to odpowiadać, a Miasto Szkła krok po kroku zbliżało się do przeciwników. Dzięki trafieniu Grzegorza Grochowskiego przegrywało tylko 17:22 po 10 minutach gry. Trójka Jordana Loveridge’a zbliżyła krośnian na dwa punkty. Polski Cukier zareagował… serią 7:0 i ponownie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Punkty zdobywał nowy gracz tej ekipy - Michael Umeh - a goście wygrywali po pierwszej połowie 48:36.

Dwanaście punktów z rzędu drużyny trenera Dejana Mihevca na początku trzeciej kwarty i świetna postawa Aarona Cela oraz Roba Lowery’ego w tym fragmencie sprawiły, że mecz był pod całkowitą kontrolą tej ekipy. Pojedyncze trafienia Adriana Boguckiego niewiele zmieniały - po 30 minutach było 81:49. Na początku czwartej kwarty Miasto Szkła próbowało jeszcze zmniejszać straty - ale były one zbyt duże. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył aż 95:70.

Po 14 punktów dla gości zdobyli Cheikh Mbodj, Rob Lowery oraz Krzysztof Sulima. 15 punktów i 4 zbiórki dla gospodarzy zanotował Adrian Bogucki.