Tofas Bursa wygrywa z Arką

,

Turecka ekipa Tofas Bursa wygrała w Gdyni z Arką 87:77 w ramach rozgrywek Europucharu.

,

Pierwsza kwarta była niezwykle ofensywna z obu stron. Arka skupiła się na rzutach z dystansu i na tym etapie był to świetny wybór! Gdynianie w trakcie pierwszych 10 minut trafili aż 8 razy na 11 prób i to trójce Josha Bostica prowadzili 32:28. W drugiej części meczu ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza miała już sześć punktów przewagi, ale Tofas Bursa odrobił te straty i po trafieniu Diante Garretta wyszedł na prowadzenie. Goście przejęli inicjatywę w ataku i na zakończenie pierwszej połowy wygrywali 56:47.

Od początku trzeciej kwarty zespół z Energa Basket Ligi gonił wynik. W połowie tej części gry po efektownym wsadzie Roberta Upshawa doprowadzili do wyrównania. Rywale ponownie jednak uciekali i dzięki trafieniu Kenny’ego Kadjiego po 30 minutach prowadzili 68:62. W czwartej części meczu Arka ciągle starała się być blisko przeciwników, ale ci kontrolowali sytuację. W kluczowym momencie trójkę trafił Sammy Mejia i ostatecznie turecka ekipa zwyciężyła 87:77.

Arka Gdynia - Tofas Bursa 77:87 (32:28, 15:28, 15:12. 15:19)

Arka: Bostic 21, Upshaw 21, Dulkys 15, Florence 7, Wyka 7, Szubarga 5, Łapeta 1, Ponitka 0, Garbacz 0

Tofas: Mejia 22, Garrett 21, Kadji 17, Withey 11, Weems 6, Durmaz 4, Harper 4, Arslan 2