Czy TBV Start zatrzyma Polpharmę? Transmisja w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Czy TBV Start zatrzyma Polpharmę? Transmisja w Polsacie Sport

Polpharma Starogard Gdański świetnie rozpoczęła sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi. Czy świetną passę drużyny z Kociewia zatrzyma TBV Start Lublin? Transmisja w niedzielę od 12.30 w Polsacie Sport.

,

Tego chyba nikt się nie spodziewał - po pięciu kolejkach Energa Basket Ligi Polpharma zajmuje piąte miejsce w tabeli z bilansem 4-1. Trener Artur Gronek postawił na młodych zawodników i szybkie tempo, a to okazało się strzałem w dziesiątkę! Lublinianie z kolei nie do końca są zadowoleni z początku rozgrywek w swoim wykonaniu, ale ostatnie zwycięstwo nad GTK Gliwice z pewnością daje więcej optymizmu.

Liderem zespołu ze Starogardu Gdańskiego jest Justin Bibbins. Filigranowy rozgrywający jest niezwykle szybki, a przy tym bardzo pewny w rzutach blisko kosza - jego skuteczność za dwa to aż 65,6 proc. Świetnie pasuje do stylu gry swojej nowej drużyny, a dodatkowo bardzo dobrze zaadaptował się do europejskiej koszykówki. Teraz jego głównym rywalem będzie James Washington. Doświadczony już zawodnik ostatnio rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie - przeciwko GTK zdobył 15 punktów, 12 asyst i 6 przechwytów.

 

 

TBV Start robi korekty w składzie. Marcin Dutkiewicz w najbliższym czasie nie będzie w stanie pomóc zespołowi, więc w jego miejsce zakontraktowano Antona Gaddeforsa. Szweda kibice EBL znają już bardzo dobrze, a jego silną stroną może być przede wszystkim gra w ofensywie. Również pozycja Earvina Morrisa nie jest do końca pewna - Amerykanin nie dostaje ostatnio zbyt wielu szans na pokazanie się.

Sporo pracy będzie czekało na Kacpra Młynarskiego i Filipa Struskiego. To właśnie ci zawodnicy będą pewnie odpowiedzialni za zatrzymanie Kacpra Borowskiego. Pochodzący ze Słupska silny skrzydłowy rozgrywa najlepszy indywidualnie sezon w swojej karierze - notuje średnio aż 11,6 punktu i 3,6 zbiórki na mecz. Polak dostaje sporo minut od trenera Davida Dedka i potrafi to wykorzystać. Co więcej, ciągle się rozwija - o czym świadczy poprawa skuteczności na linii rzutów wolnych.

Do Starogardu Gdańskiego przyjeżdżają “starzy znajomi”. Uros Mirković to zawodnik uwielbiany przez kibiców z Kociewia - sięgnął z Polpharmą po brązowe medale i Puchar Polski. W Polpharmie w sezonie 2015/2016 grał też Roman Szymański.

Transmisja spotkania Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin w niedzielę od 12.30 w Polsacie Sport i IPLA.tv.