MKS zwycięża w Gdyni! Niesamowity Davis
fot. Dorota Murska/MKS

,

Lista aktualności

MKS zwycięża w Gdyni! Niesamowity Davis

MKS pokazuje świetną formę! Zespół z Dąbrowy Górniczej pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 86:76 w pierwszym sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Aż 31 punktów rzucił Trey Davis.

,

MKS dzięki trafieniom Clevelanda Melvina i Treya Davisa prowadził już 9:0. Arka musiała gonić wynik - z dystansu trafiał Deividas Dulkys, a po rzucie Mikołaja Witlińskiego przegrywała już tylko czterema punktami. Na koniec pierwszej kwarty to dąbrowianie wygrywali jednak 19:15. W pewnym momencie kolejnej części meczu dzięki kolejnym akcjom Melvina i Davisa przewaga ekipy trenera Jacka Winnickiego wynosiła już 18 punktów. Arka zaczęła grać jednak zdecydowanie szybciej i powoli odrabiała straty. Świetnie prezentował się Josh Bostic, a po trafieniu Adama Łapety gospodarze przegrywali już tylko 42:43.

Trafienie Dulkysa na początku trzeciej kwarty dało zespołowi trenera Przemysława Frasunkiewicza pierwsze prowadzenie w tym meczu. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a MKS potrafił utrzymać dobre tempo ofensywne. Później punkty zdobywali jednak Marcel Ponitka i Krzysztof Szubarga, a po 30 minutach było 62:57. W czwartej kwarcie dąbrowianie wracali na prowadzenie dzięki Clevelandowi Melvinowi. Po trójce Bena Richardsona mieli już siedem punktów przewagi, a po kolejnych akcjach Davisa nawet 11! Arka nie była w stanie tego odrobić, a niski skład gości był nie do zatrzymania. Ostatecznie MKS zwyciężył 86:76.

Trey Davis zagrał świetny mecz - zanotował aż 31 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. Deividas Dulkys zanotował 16 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty.