Rosjanie lepsi od Anwilu

,

Ekipa Niżnego Nowogrodu pokonała Anwil Włocławek 93:82 w drugiej kolejce spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Anwil w pierwszych minutach miał problemy z konstruowaniem akcji w ataku, a rywale trafiali z dystansu i zaczęli budować przewagę. Po rzucie Rodericka Odoma wcześnie prowadzili sześcioma punktami, a później różnica stała się jeszcze większa. Po 10 minutach było 27:17 dla gości. Kolejne trójki ekipy Niżnego Nowogrodu oraz rzut Vladimira Dragicevicia oznaczały aż 18 punktów przewagi gości. Dopiero w końcówce pierwszej połowy akcje Chase’a Simona oraz Walerija Lichodieja zbliżyły Anwil do stanu 36:45.

W trzeciej kwarcie włocławianie zaczęli odrabiać straty. Aktywni byli Michał Michalak, Jarosław Zyskowski i Szymon Szewczyk. Po rzucie wolnym tego pierwszego gospodarze zbliżyli się na różnicę zaledwie jednego punktu! Goście zanotowali jednak świetną końcówkę tej części meczu i po trójce Baburina prowadzili 69:59. W ostatniej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia walczył o lepszy wynik, ale maksymalnie zmniejszył straty do pięciu punktów. Rosjanie kontrolowali sytuację na parkiecie i zwyciężyli 93:82.

Anwil Włocławek - Niżny Nowogród 82:93 (17:27, 19:18, 23:24, 23:24)

Anwil: Lichodiej 28, Simon 17, Sobin 14, Michalak 6, Zyskowski 5, Szewczyk 4, Łączyński 3, Kostrzewski 2, Parzeński 2, Mihailović 1

Niżny Nowogród: Astapkovich 15, Perry 15, Uzinskii 14, Dragicević 13, Baburin 12, Odom 8, Komolov 8, Strebkov 6, Toropov 2, Popov 0, Zhbanov 0