2. kolejka EBL od soboty
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

2. kolejka EBL od soboty

Spotkania AZS - Polski Cukier oraz Miasto Szkła - TBV Start będzie można zobaczyć w Polsacie Sport, ale to nie koniec emocji w Energa Basket Lidze! Ciekawie będzie też m.in. we Włocławku, gdzie Anwil zagra z Kingiem oraz w Radomiu w starciu Rosa - Arka. Te mecze będzie można zobaczyć w serwisie Emocje.TV. 

,

 

AZS KOSZALIN - POLSKI CUKIER TORUŃ

Termin: sobota, godz. 12.40

Transmisja: Polsat Sport i IPLA.tv

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - POLPHARMA STAROGARD GD.

Termin: sobota, godz. 15.00

Transmisja: Emocje.TV

Najważniejsze pojedynki: Trey Davis kontra Justin Bibbins; Mathieu Wojciechowski kontra Kacper Młynarski

Zapowiedź: MKS ma na koncie mecze wyjazdowe i dwie porażki - poniesione głównie przez słabszą grę w ostatnich kwartach. Polpharma ma za sobą mocne otwarcie sezonu i zwycięstwo z Miastem Szkła. W tym spotkaniu szczególnie ważne będzie starcie rozgrywających: zarówno Trey Davis, jak i Justin Bibbins pokazali już, że są bardzo ważnymi postaciami swoich zespołów. Ciekawe także jak Ben Richardson poradzi sobie z Tre Busseyem i czy Kacper Młynarski powstrzyma Mathieu Wojciechowskiego.

Ciekawostki: Ben Richardson (MKS) w dwóch meczach notował po 5 przechwytów - najwięcej w całej EBL; Aleksander Załucki (Polpharma) w przeszłości był zawodnikiem drużyny z Dąbrowy Górniczej, rozegrał jeden mecz w ekstraklasie

 

ROSA RADOM - ARKA GDYNIA

Termin: sobota, godz. 17.00

Transmisja: Emocje.TV

Najważniejsze pojedynki: Cullen Neal kontra Josh Bostic; Carl Lindbom kontra Dariusz Wyka

Zapowiedź: Rosa i Arka są w zupełnie innych humorach po pierwszej kolejce Energa Basket Ligi. Radomianie przed własną publicznością na pewno nie będą jednak łatwym przeciwnikiem i ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza powinna być na to gotowa. Cullen Neal i Carl Lindbom to najważniejsi zawodnicy gospodarzy pod nieobecność Obiego Trottera. Gdynianie z pewnością będą chcieli skorzystać ze swoich przewag pod koszami - Adam Łapeta i Robert Upshaw to czołowi środkowi w całej EBL.

Ciekawostki: Jakub Garbacz (Arka) pochodzi z Radomia, w przeszłości grał w klubie z tego miasta; trenerzy Frasunkiewicz i Witka w latach 2010-2012 wspólnie występowali w drużynie z Gdyni

 

LEGIA WARSZAWA - BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP.

Termin: sobota, godz. 19.00

Transmisja: Emocje.TV

Najważniejsze pojedynki: Sebastian Kowalczyk kontra Daniel Szymkiewicz; Rusłan Patiejew kontra Shawn King

Zapowiedź: Obie ekipy w swoich pierwszych meczach cieszyły się z wygranych, chociaż to zwycięstwo Legii było bardziej niespodziewane. Zespół z Warszawy będzie w tym sezonie wymagającym przeciwnikiem, a tacy zawodnicy jak Mo Soluade, Rusłan Patiejew oraz Sebastian Kowalczyk i Jakub Karolak pomogą w osiągnięciu lepszych wyników. W Ostrowie Wlkp. powstała nowa drużyna, której liderami mogą być Przemysław Żołnierewicz, Mike Scott oraz powracający do Energa Basket Ligi środkowy Shawn King.

Ciekawostki: w starciach między tymi drużynami w poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywał zespół z Ostrowa Wlkp., Omar Prewitt (Legia) w poprzednim meczu rzucił 22 punkty - to drugi wynik kolejki

 

MIASTO SZKŁA KROSNO - TBV START LUBLIN

Termin: niedziela, godz. 12.40

Transmisja: Polsat Sport i IPLA.tv

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

SPÓJNIA STARGARD - TREFL SOPOT

Termin: niedziela, godz. 17.00

Transmisja: Emocje.TV

Najważniejsze pojedynki: Anthony Hickey kontra Łukasz Kolenda; Piotr Pamuła kontra Vernon Taylor

Zapowiedź: Spójnia w pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy musiała uznać wyższość lokalnego rywala - Kinga Szczecin. Trefl z kolei co prawda przegrał z Polskim Cukrem, ale grał bez Iana Bakera i Milana Milovanovicia. Teraz w ekipie z Sopotu coraz więcej zależy od Łukasza Kolendy - ciekawe jak poradzi sobie z Anthonym Hickeyem. Ważne może okazać się również to, w jakiej formie będzie Piotr Pamuła oraz czy stargardzianie znajdą sposób na zatrzymanie Pawła Leończyka.

Ciekawostki: Wojciech Fraś (Spójnia) w przeszłości był zawodnikiem Trefla Sopot; Paweł Leończyk (Trefl) w ostatnim meczu zanotował aż 13 zbiórek - to najlepszy wynik pierwszej kolejki

 

ANWIL WŁOCŁAWEK - KING SZCZECIN

Termin: niedziela, godz. 19.00

Transmisja: Emocje.TV

Najważniejsze pojedynki: Kamil Łączyński kontra Jakub Schenk; Josip Sobin kontra Martynas Sajus

Zapowiedź: To jeden z najciekawszych meczów tej kolejki! Anwil rozpoczął sezon od porażek, ale przed własną publicznością na pewno zaprezentuje się lepiej. King w pierwszym spotkaniu pokazał, że ma w obecnych rozgrywkach ogromny potencjał. Kamil Łączyński zmierzy się z Jakubem Schenkiem, a Josip Sobin sprawdzi pod koszami możliwości Martynasa Sajusa. Niezwykle ciekawie zapowiada się też rywalizacja strzelców - Michał Michalak kontra Paweł Kikowski.

Ciekawostki: Mateusz Bartosz (King) jeszcze dwa lata temu grał w ekipie z Włocławka; bilans spotkań między tymi drużynami w poprzednim sezonie to 1:1 (oba zespoły wygrywały na wyjeździe)