Suzuki Puchar Polski w sezonie 2018/2019
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Suzuki Puchar Polski w sezonie 2018/2019

Suzuki Puchar Polski w sezonie 2018/2019, podobnie jak w poprzednich latach, zostanie rozegrany w formule turnieju finałowego, z udziałem ośmiu drużyn. Final Eight odbędzie się w Arenie Ursynów w Warszawie od 14 do 17 lutego 2019 r.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w formule Final Eight, z udziałem ośmiu drużyn:

1) gospodarza turnieju finałowego,
2) siedmiu (nie licząc drużyny wymienionej w pkt. 1) najwyżej sklasyfikowanych drużyn
w tabeli rozgrywek ligowych na dzień 13 stycznia 2019 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę
w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.*

*jeżeli gospodarzem turnieju nie będzie klub Energa Basket Ligi, to udział w nim weźmie osiem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli rozgrywek ligowych na dzień 13 stycznia 2019 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.

Termin turnieju finałowego: 14-17 lutego 2019 r. (czwartek-niedziela).

Turniej finałowy odbędzie się w Arenie Ursynów w Warszawie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Nie ma meczu o trzecie miejsce. Data losowania par ćwierćfinałowych wraz z układem par półfinałowych zostanie podana w terminie późniejszym. W losowaniu zostanie zastosowane rozstawienie drużyn, zgodnie z którym w ćwierćfinałach nie spotkają się ze sobą trzy najlepsze (wg ww. zasad) drużyny i gospodarz turnieju. Jeżeli gospodarzem turnieju nie będzie klub EBL, w losowaniu rozstawione zostaną 4 najlepsze drużyny.