Karnowski zagra w Polskim Cukrze!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Karnowski zagra w Polskim Cukrze!

Przemysław Karnowski (24 lata, 214 cm) będzie występował w Energa Basket Lidze! Reprezentant Polski podpisał umowę z Polskim Cukrem Toruń.

,

Środkowy to Wicemistrz Świata do lat 17 z 2010 roku z Hamburga. W Polsce grał w klubach toruńskich, SMS PZKosz Władysławowo oraz w ekstraklasie w drużynie z Tarnobrzega. W sezonie 2011/2012 zdobywał średnio 10,1 punktu, 4,4 zbiórki i 1,3 asysty na mecz. Później przeniósł się do NCAA do zespołu uczelni Gonzaga.

Jego drużyna w 2017 r. awansowała aż do samego finału NCAA, gdzie niestety musiała już uznać wyższość ekipy uczelni North Carolina 65:71. Przemysław Karnowski został jednak pierwszym Polakiem, który doszedł do wielkiego finału tych rozgrywek. W tym sezonie środkowy zdobywał średnio 12,2 punktu, 5,8 zbiórki i 1,9 asysty na mecz. Został też rekordzistą wszechczasów NCAA w liczbie zwycięstw - zanotował ich na swoim koncie ostatecznie aż 137 i przegonił w tym względzie Shane’a Battiera. Otrzymał również nagrodę Kareema Abdul-Jabbara, którą przyznaje się najlepszym środkowym w rozgrywkach NCAA w Stanach Zjednoczonych.

W minionym sezonie środkowy występował w Hiszpanii. Rozpoczynał w MoraBanc Andorra (średnio 7,5 punktu i 2,5 zbiórki na mecz, występował jednocześnie w Europucharze), a później przeniósł się do Montakit Fuenlabrada (średnio 2,5 punktu i 1,3 zbiórki w 10 rozegranych spotkaniach).

- Cały czas utrzymuję kontakt z dużą grupą ludzi z Torunia, z którymi się przyjaźnię, koleguję. Odwiedzałem miasto nawet, gdy grałem w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Na pewno będzie to fajna sprawa. Muszę być jednak skupiony. Wiem po co tutaj przyszedłem - mówi Przemysław Karnowski.

- Wiem jakie są moje niedoskonałości. Cały czas pracuję nad rzutem z półdystansu - to jest rzecz, którą staram się dokładać na treningach i w meczach. Mam nadzieję, że będę miał zaufanie u trenera i będą mógł również rzucać za trzy punkty - dodaje środkowy.