GTK rozpoczęło treningi
fot. GTK

,

Lista aktualności

GTK rozpoczęło treningi

GTK Gliwice już rozpoczęło przygotowania do swojego drugiego sezonu w Energa Basket Lidze.

,

Tagi: GTK Gliwice

Drużyna trenera Pawła Turkiewicza treningi rozpoczęła w polskim składzie, do którego dołączyli utalentowani juniorzy. Z zespołu z poprzednich rozgrywek Energa Basket Ligi pozostało tylko dwóch zawodników: Marek Piechowicz i Kacper Radwański. Ponadto w tej ekipie zagrają: Dawid Słupiński, Szymon Kiwilsza, Piotr Robak, Mateusz Szlachetka, Daniel Dawdo oraz Tanel Kurbas, Riley LaChance, Brian Dawkins, Damonte Dodd i Myles Mack.

- Nie ukrywam, że już brakowało nam treningów. Od dłuższego czasu nie mogłem się już doczekać, kiedy spotkamy się razem. Bardzo dobrze, że mamy tyle czasu do pierwszego ligowego spotkania, bo w zespole jest sporo nowych twarzy i musimy mieć czas, by się odpowiednio zgrać - mówi na oficjalnej stronie drużyny Kacper Radwański.

Okres przygotowawczy w przypadku GTK potrwa aż dziewięć tygodni. W tym czasie drużyna z Gliwic chce rozegrać 16 meczów towarzyskich. Rywalami będą m.in. Polski Cukier Toruń, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., TBV Start Lublin, MKS Dąbrowa Górnicza, BK Opawa, Dekstone Turi Svitava, PP TV Raj Żilina, NH Ostrawa i Helios Suns Domżale.

 

Tagi: GTK Gliwice