Michalak: Najlepsza opcja pod względem sportowym
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Michalak: Najlepsza opcja pod względem sportowym

Michał Michalak zagra w Energa Basket Lidze. Co powiedział po podpisaniu kontraktu z Anwilem Włocławek?

Reprezentant Polski zdradził, że wstępne rozmowy z Anwilem rozpoczął już pod koniec poprzedniego sezonu. O jego przejście do zespołu z Włocławka zabiegał trener Igor Milicić.

- Tak naprawdę od początku lata byliśmy z trenerem w kontakcie. Trener przedstawił mi swoją wizję drużyny i jak chciałby mnie wykorzystać. Uznałem, że jest to dla mnie najlepsza opcja pod względem sportowym i będę pod skrzydłami trenera Milicicia będę mógł się rozwinąć jako zawodnik - mówi na oficjalnej stronie Anwilu Michał Michalak.

Michalak znany jest przede wszystkim z gry w ataku. Swoje umiejętności pokazywał już w zespołach z Warszawy, Łodzi, Sopotu, Torunia i Zgorzelca. Ostatnio był zmiennikiem w Tecnyconta Saragossa w hiszpańskiej ekstraklasie.

- Myślę, że trener będzie chciał wykorzystać moje umiejętności ofensywne, możliwość gry na koźle, wyjścia po zasłonach, rzut. Na pewno będę pasował do szybkiego, ofensywnego stylu gry drużyny. Wiem też, że dla trenera Milicicia istotne są parametry zawodników pod kątem gry w obronie, w różnych ustawieniach, także w obronie kombinowanej. Grałem już w kilku klubach w swojej karierze, dlatego na pewno dostosuje się do systemu defensywnego Anwilu - tłumaczy rzucający.

Michał Michalak dokładnie obserwował rozgrywki Energa Basket Ligi w poprzednim sezonie.

- Oczywiście, że śledziłem krajowe rozgrywki i praktycznie całą fazę play-off. Bardzo przyjemnie oglądało się drużynę z Włocławka. Pamiętam nawet, że podczas piątego meczu finałów na kilka minut do końca, kiedy Anwilu zaczął pogoń agresywną obroną na całym boisku, przeszło mi przez myśl, że są w stanie odrobić tę stratę jak Trefl z Czarnymi kilka lat temu. Do dzisiaj wspominam ten mecz, jako najbardziej niesamowity, w którym zagrałem - zaznacza nowy gracz Anwilu.

PEŁNY WYWIAD NA KKWLOCLAWEK.PL