Dodd zawodnikiem GTK
fot. GTK Gliwice

,

Lista aktualności

Dodd zawodnikiem GTK

GTK Gliwice podpisuje umowę z kolejnym zawodnikiem na sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi. Nowym graczem tej ekipy został Damonte Dodd (24 lata, 211 cm).

,

Amerykanin jest absolwentem uczelni Maryland. Później podpisał umowę w G-League, a następnie przeniósł się do Meksyku. W ekipie Aguilas Doradas de Durango rozegrał 20 spotkań, w których zdobywał średnio 9,5 punktu, 7,3 zbiórki i blok.

- Rozmawiałem z Maverickiem Morganem, który grał tu w ostatnim sezonie, a znam się z nim z czasów wspólnych występów w konferencji Big Ten, i przekazał mi, że organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie, a liga jest wymagająca. Moim zadaniem będzie pomóc drużynie w każdym aspekcie gry. Wiem, że jestem postrzegany jako gracz defensywny, ale zapewniam, że potrafię wiele innych rzeczy. Wiem jak zdobywać punkty, dobrze czuję się z piłką, ale też potrafię obsłużyć kolegów podaniami. Staram się dobrze współgrać z zespołem i chcę być też postrzegany jako zawodnik, który wiele potrafi - mówi na oficjalnej stronie drużyny Damonte Dodd.