Kostrzewski wraca do Anwilu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kostrzewski wraca do Anwilu

Mateusz Kostrzewski (28 lat, 202 cm) w sezonie 2018/2019 Energa Basket Ligi ponownie zagra w Anwilu Włocławek.

,

Kostrzewski był ostatnio zawodnikiem BM Slam Stali Ostrów Wlkp., z którą Anwil walczył w wielkim finale EBL. W całym sezonie skrzydłowy zdobywał średnio 9,1 punktu, 3,7 zbiórki i asystę na mecz.

W przeszłości grał w klubach z Trójmiasta (Prokom Trefl Sopot, Asseco Prokom Gdynia, Start Gdynia), Słupska i Zgorzelca. Dla Mateusza Kostrzewskiego będzie to powrót do Włocławka - w tym klubie występował już w sezonie 2013/2014.

Na gali kończącej sezon otrzymał nagrodę dla najbardziej energetycznego zawodnika Energa Basket Ligi.

- Cieszę się bardzo z tego, że podpisałem kontrakt z Anwilem. To wielka nobilitacja dla mnie i myślę, że naturalny ruch w karierze. Pamiętam jak w 2014 roku opuszczałem Włocławek i to był wówczas zupełnie inny klub, niż jest teraz. Liczę, że pod skrzydłami trenera Igora Milicica zrobię kolejny krok naprzód i będę ważną postacią rotacji drużyny, która z powodzeniem będzie walczyć w Polsce oraz Europie - mówi na oficjalnej stronie drużyny Mateusz Kostrzewski.

Obecny skład Anwilu Włocławek: Rafał Komenda, Mateusz Kostrzewski, Kamil Łączyński, Nikola Marković, Jakub Parzeński, Josip Sobin, Jarosław Zyskowski.