Znamy przeciwników Anwilu i Polskiego Cukru w Lidze Mistrzów

Znamy przeciwników Anwilu i Polskiego Cukru w Lidze Mistrzów

Podczas środowego losowania w Mies w Szwajcarii poznaliśmy przeciwników reprezentantów Energa Basket Ligi - Anwilu Włocławek i Polskiego Cukru Toruń - w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Anwil został mistrzem Polski i dzięki temu będzie występował od razu w fazie grupowej. Polski Cukier z kolei rozpocznie rywalizację od pierwszej rundy kwalifikacji. 32 drużyny w sezonie zasadniczym Koszykarskiej Ligi Mistrzów zostaną podzielone na cztery ośmiozespołowe grupy.

Kwalifikacje rozpoczną się 20 września, natomiast faza grupowa 9 października.

W I rundzie kwalifikacji do Koszykarskiej Ligi Mistrzów Polski Cukier Toruń zagra z mistrzem Białorusi - Tsmokami Mińsk. Przeciwnikami Anwilu Włocławek w grupie będą: MHP Riesen Ludwigsburg, Banvit, Sidigas Avellino, Ventspils, Le Mans Sarthe Basket oraz dwie drużyny z kwalifikacji.

 

GRUPA A

MHP Riesen Ludwigsburg, Banvit, Sidigas Avellino, Ventspils, Le Mans Sarthe Basket, Anwil Włocławek, dwie drużyny z kwalifikacji

GRUPA B

Umana Reyer Wenecja, PAOK Saloniki, Iberostar Teneryfa, Opava, Hapoel Holon, Telekom Baskets Bonn, dwie drużyny z kwalifikacji

GRUPA C

Brose Bamberg, CEZ Nymburk, AEK Ateny, JDA Dijon, Hapoel Jerozolima, Eskisehir Basket, Montakit Fuenlabrada, drużyna z kwalifikacji

GRUPA D

Neptunas Kłajpeda, Besiktas Stambuł, SIG Strasbourg, Virtus Bolonia, Petrol Olimpija Lublana, BC Ostenda, Promitheas Patras, drużyna z kwalifikacji


I runda kwalifikacji:

Leicester Raiders - Bakken Bears
Fribourg Olympic - Avtodor Saratow
AEK Larnaca - Telenet Giants Antwerp
Dinamo Tbilisi - Aris Saloniki
Norrköping Dolphins - Estudiantes Madryt
Karhu Basket Kauhajoki - CSM Oradea
Red October Cantu - Szolnoki Olaj
Hapoel Tel Awiw - Spirou Basket Charleroi
Siauliai - Lukoil Levski Sofia
Polski Cukier Toruń - Tsmoki Mińsk
FC Porto - Niżny Nowogród
Sigal Prisztina - Donar Groningen

II runda kwalifikacji:

Red October Cantu/Szolnoki Olaj - AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp
Polski Cukier Toruń/Tsmoki Mińsk - Norrköping Dolphins/Estudiantes Madryt
Siauliai/Lukoil Levski Sofia - Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea
Hapoel Tel Awiw/Spirou Basket Charleroi - Leicester Raiders/Bakken Bears
FC Porto/Niżny Nowogród - Dinamo Tbilisi/Aris Saloniki
Sigal Prisztina/Donar Groningen - Fribourg Olympic/Avtodor Saratow

III runda kwalifikacji:

Sigal Prisztina/Donar Groningen/Fribourg Olympic/Avtodor Saratow kontra Sakarya Buyuksehir
Siauliai/Lukoil Levski Sofia/Karhu Basket Kauhajoki/CSM Oradea kontra Nanterre 92
Hapoel Tel Awiw/Spirou Basket Charleroi/Leicester Raiders/Bakken Bears kontra UCAM Murcia
Red October Cantu/Szolnoki Olaj/AEK Larnaca/Telenet Giants Antwerp kontra Leitkabelis Poniewież
FC Porto/Niżny Nowogród/Dinamo Tbilisi/Aris Saloniki kontra JIP Pardubice
Polski Cukier Toruń/Tsmoki Mińsk/Norrköping Dolphins/Estudiantes Madryt kontra medi Bayreuth