Łączyński zostaje w Anwilu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Łączyński zostaje w Anwilu

Kamil Łączyński (29 lat, 183 cm) podpisał nową dwuletnią umowę z najlepszą drużyną minionego sezonu Energa Basket Ligi - Anwilem Włocławek.

,

Rozgrywający występuje w zespole z Włocławka od 2015 roku. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 8 punktów, 3 zbiórki i 5,8 asysty na mecz - pod względem statystycznym był to jego najlepszy sezon w Anwilu. Został wybrany MVP finałów Energa Basket Ligi.

Obie strony podpisały dwuletnią umowę - z możliwością jej skrócenia po roku (“buy-out”). Łączyński w przeszłości grał w drużynach z Warszawy, Koszalina, Krosna, Radomia i Kutna.

- Gdy rok temu przedłużałem kontrakt, mówiłem o rachunkach do wyrównania, o tym, że misja nie została zakończona… W jakże innych okolicznościach spotykamy się dzisiaj. Szczerze mogę powiedzieć: jestem szczęśliwy. Nie raz powtarzałem, że po trzech latach spędzonych we Włocławku utożsamiam się z tym klubem oraz miastem i gdy wyjeżdżaliśmy stąd z rodziną do Gdańska przed zgrupowaniem kadry, liczyłem, że jednak jeszcze tutaj wrócimy. Po tak udanym sezonie należy kontynuować ten proces. Będziemy bronić mistrza, będziemy grać w Europie. To ambitne zadania, ale myślę, że wszyscy wiedzą, że mi - jako kapitanowi - ambicji nie zabraknie - mówi na oficjalnej stronie drużyny Kamil Łączyński.