Polacy z EBL grali w kadrze
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Polacy z EBL grali w kadrze

Aż 7 z 12 zawodników występujących w ostatnich spotkaniach reprezentacji Polski z Litwą i Kosowem w minionych rozgrywkach grało w Energa Basket Lidze. Jak się zaprezentowali?

W czwartkowym spotkaniu kadra trenera Mike’a Taylora musiała uznać wyższość Litwy 61:79. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Koszarek, który zdobył 8 punktów i 4 asysty. Jego zmiennik - Kamil Łączyński - zanotował 3 punkty i asystę. Michał Sokołowski i Aaron Cel rzucili po sześć punktów, a Adam Hrycaniuk dołożył do tego 4 punkty i 2 zbiórki. Na parkiecie w mniejszych rolach pojawili się Karol Gruszecki i Marcel Ponitka.

Wyjazdowy mecz z Kosowem był zdecydowanie bardziej udany dla reprezentacji Polski - wygrała aż 103:70. Liderem drużyny był Karol Gruszecki, który zanotował 21 punktów (5/6 za trzy), 3 zbiórki i 2 asysty. Na wyróżnienie zasłużył też Łukasz Koszarek - rozgrywający co prawda rzucił tylko 3 punkty, ale dołożył do tego aż 11 asyst! Najlepszy dotychczas mecz w kadrze rozegrał Marcel Ponitka - miał na koncie 9 punktów i 2 asysty. Aaron Cel zdobył 5 punktów i 2 zbiórki, Adam Hrycaniuk 3 punkty oraz 2 zbiórki, a po 2 punkty rzucili Michał Sokołowski i Kamil Łączyński.

Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C i awansowali do kolejnej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Świata. W kolejnej fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami, Holandią i Chorwacją - wszystkie poprzednie wyniki zostają zachowane.