Leończyk wraca do Sopotu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Leończyk wraca do Sopotu

Paweł Leończyk (31 lat, 203 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze. Podkoszowy wraca do Trefla Sopot - i to na trzy sezony!

,

Leończyk w minionych rozgrywkach zdobył mistrzostwo Polski z Anwilem Włocławek. W 45 rozegranych spotkaniach Energa Basket Ligi zdobywał średnio 8,8 punktu i 4,9 zbiórki na mecz. Podkoszowy występował już wcześniej w Treflu - w latach 2013-2015.

W przeszłości był też zawodnikiem zespołów ze Stargardu, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Zgorzelca, Koszalina i Szczecina. Z ekipą z Sopotu podpisał trzyletnią umowę.

- Sprowadzenie do naszego zespołu Pawła jest dużym sukcesem, cieszymy się, że w nowym sezonie będziemy mieć w składzie zawodnika z tak dużym doświadczeniem i umiejętnościami. „Leon” występował u nas przez dwa lata, przez ten czas prezentując się z bardzo dobrej strony, zarówno na boisku, jak i poza parkietem. Kilka tygodni temu Paweł osiągnął wielki sukces, zdobywając złoto, a dziś dołącza do naszego zespołu jako jeden z liderów nowej drużyny. Paweł przychodzi do nas na trzy sezony, co pokazuje, że chce on stać się ważną postacią i filarem Trefla na lata - mówi na oficjalnej stronie zespołu Marek Wierzbicki, Prezes Zarządu Trefla Sopot.