Kikowski w Szczecinie do 2021 roku
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kikowski w Szczecinie do 2021 roku

Paweł Kikowski (32 lata, 193 cm) podpisał nową umowę z Kingiem Szczecin - będzie obowiązywała aż do 2021 roku!

,

W minionym sezonie Energa Basket Ligi rzucający zdobywał średnio 15,8 punktu, 3,2 zbiórki i 2,7 asysty na mecz - pod względem indywidualnym były to jego najlepsze rozgrywki w karierze. Kikowski w Szczecinie gra od 2014 roku.

Wcześniej występował w zespołach z Kołobrzegu, Świecia, Sopotu, Słupska i Wrocławia, a także w słoweńskiej Olimpiji Lublana oraz włoskim Betaland Capo d’Orlando.

- Stałem się chyba Wilkiem Morskim na dobre. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany. Przez tyle lat szukałem swojego miejsca na koszykarskiej mapie i byłem w wielu klubach. W Szczecinie czuję się bardzo dobrze, moja rodzina również. Nasza drużyna jest ambitna. Zakwalifikowaliśmy się do fazy play-off. Mam nadzieję, że to tylko początek. Chciałbym żebyśmy zdobyli wreszcie medal. Ostatnio trafiłem na swoją wypowiedź z pierwszego sezonu w Energa Basket Lidze. Wtedy po porażce ze Startem Lublin powiedziałem, że kibice w Szczecinie zasługują na coś więcej, niż pokazaliśmy im w tym debiutanckim sezonie. Mam nadzieję, że uda mi się dotrzymać słowa - mówi na oficjalnej stronie drużyny Paweł Kikowski.