Milovanović przechodzi do Trefla
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Milovanović przechodzi do Trefla

Milan Milovanović (26 lat, 205 cm) w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi zagra w Treflu Sopot.

,

Serb w poprzednim sezonie był zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. Zdobywał tam średnio 13,4 punktu i 7,3 zbiórki na mecz, został też wybrany najlepszym graczem rozgrywek w lutym.

Milovanović przez większość kariery był związany z klubami serbskimi. Grał też w Rumunii i na Słowacji. Jest byłym reprezentantem swojego kraju do lat 20, brał udział w Uniwersjadzie.

- Chciałem zostać w Polsce, dlatego szukanie klubu w tym kraju było dla mnie pierwszą opcją. Lubię tę ligę, dobrze żyje mi się w Polsce i z tego powodu nie starałem się o zatrudnienie w innych krajach. Pragnąłem zostać w Energa Basket Lidze i jestem pewny, że podjąłem właściwą decyzję. Mój przyjaciel z Serbii, Nikola Marković, sporo opowiadał mi o klubie i życiu w Sopocie. Sam również miałem kilka obserwacji na temat zespołu – Trefl jest silną ekipą, ze świetnym, młodym trenerem. Moim zdaniem w poprzednim sezonie dobrze połączono tutaj doświadczenie z młodością - mówi na oficjalnej stronie zespołu nowy środkowy Trefla, Milan Milovanović.