Diduszko i Majcherek nadal w Kingu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Diduszko i Majcherek nadal w Kingu

Łukasz Diduszko (32 lata, 196 cm) i Maciej Majcherek (36 lat, 184 cm) w kolejnym sezonie Energa Basket Ligi nadal będą zawodnikami Kinga Szczecin.

,

Diduszko był w poprzednim sezonie ważną częścią ekipy ze Szczecina. W 34 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 7,4 punktu i 5,2 zbiórki. W przeszłości skrzydłowy grał w drużynach z Bytomia, Katowic, Koszalina, Jarosławia, Kołobrzegu, Wrocławia i Starogardu Gdańskiego.

- Łukasza znam bardzo dobrze. Zawsze daje z siebie wszystko. Walczy w każdej minucie i każdej sekundzie spędzonej na parkiecie. Szybko się zaadaptował do naszego zespołu i przez cały sezon był bardzo ważnym zawodnikiem Kinga Szczecin. Cieszę się, że Łukasz zostaje z nami na kolejny sezon. To bardzo dobry człowiek, świetny walczak i zawodnik - mówi na oficjalnej stronie drużyny Mindaugas Budzinauskas, trener Kinga Szczecin.

Dla Majcherka będzie to już dziewiętnasty sezon rozegrany dla klubów ze Szczecina.

- Przed nami kolejny sezon i kolejne wyzwania. Na pewno będziemy się bić o jak najlepsze miejsce. Mam nadzieję, że w zespole zostanie jak najwięcej osób z minionych rozgrywek i osiągniemy lepszy wynik niż czołowa ósemka - mówi Maciej Majcherek.