We wtorek poznamy brązowych medalistów EBL

,

Polski Cukier ma aż 22 punkty zaliczki z pierwszego meczu o brązowe medale Energa Basket Ligi. Czy Stelmet Enea BC będzie w stanie odrobić te straty w Toruniu? Mecz nr 2 tej rywalizacji we wtorek od 20.00 w Polsacie Sport Extra.

,

Zespół trenera Dejana Mihevca przez większą część niedzielnego spotkania trzymał się bardzo blisko zielonogórzan, ale to ostatnia kwarta była decydująca. Polski Cukier rzucił w niej aż 46 punktów! To pozwoliło tej ekipie nie tylko wygrać mecz (117:95), ale przede wszystkim zdobyć sporą zaliczkę przed rewanżem. O tym, która drużyna wywalczy brązowe medale decyduje bowiem łączna suma punktów z dwóch meczów.

- Dawno nie widziałem tak ofensywnego spotkania. Dawno też nie grałem w meczu, w którym byśmy rzucili 117 punktów. Cieszymy się z tego bardzo. To jest dwumecz, czekamy na drugą połowę - mówił po spotkaniu Łukasz Wiśniewski z Polskiego Cukru Toruń.

W poniedziałek trener Andrej Urlep zrezygnował z pracy w Stelmecie Enei, więc w ostatnim spotkaniu zastąpi go Andrzej Adamek, dotychczasowy asystent. Czeka go bardzo trudne zadanie - zmotywowanie zespołu na ostatni mecz sezonu i w dodatku próba odrobienia wysokiej, 22-punktowej straty.

- To co wydarzyło się w ostatniej odsłonie, nie miało prawa się wydarzyć. Musimy wyciągnąć wnioski, przed nami ostatnie spotkanie w sezonie. Zrobimy wszystko, żeby odrobić stratę, ale będzie naprawdę bardzo ciężko - podkreślał Przemysław Zamojski ze Stelmetu Enei BC.

Kluczowe ponownie będą starcia Vladimira Dragicevicia z Cheikhem Mbodjem oraz Łukasza Koszarka z Glennem Coseyem. Ciekawe też, czy ponownie tak dobrze - jak w pierwszym meczu - zagrają reprezentanci Polski Aaron Cel i Karol Gruszecki.

Drugi, decydujący mecz rywalizacji o brązowe medale Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra we wtorek od godz. 20.00 w Polsacie Sport Extra.