Pora na mecze nr 4 półfinału!

|

Pora na mecze nr 4 półfinału!
fot. Andrzej Romański

W czwartek i piątek od godz. 17.30 w Polsacie Sport będzie można zobaczyć mecze nr 4 półfinału play-off Energa Basket Ligi. Czy poznamy już finalistów? A może czekają nas decydujące starcia?

POLSKI CUKIER TORUŃ - BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP. (stan rywalizacji 1-2)

Terminarz:

mecz 4 (Toruń) - 17 maja (czwartek), godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport
ew. mecz 5 (Ostrów Wlkp.) - 20 maja (niedziela), godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport

Zapowiedź: Polski Cukier zatrzymał serię zwycięstw BM Slam Stali i przełamał swoją niemoc w meczach z tą drużyną (pierwsze zwycięstwo w pięciu rozegranych spotkaniach). Starcie nr 3 ponownie było niezwykle zacięte, więc… tego samego można spodziewać się w czwartek. Znowu ważna będzie dyspozycja zawodników sprowadzonych z ligi australijskiej: Stephena Holta oraz D.J. Newbilla oraz rywalizacja pod koszami Adama Łapety z Cheikhem Mbodjem. W play-off zaskakuje Mateusz Kostrzewski i trener Dejan Mihevc musi znaleźć sposób na ograniczenie jego akcji ofensywnych. Czy BM Slam Stal po raz pierwszy w historii awansuje do finału rozgrywek? A może zobaczymy piąty mecz w Ostrowie Wlkp.?

 

 

STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA - ANWIL WŁOCŁAWEK (stan rywalizacji 2-1)

Terminarz:

mecz 4 (Zielona Góra) - 18 maja (piątek), godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport
ew. mecz 5 (Włocławek) - 21 maja (poniedziałek), godz. 17.30 - transmisja w Polsacie Sport Extra

Zapowiedź: Po dwóch spotkaniach we Włocławku, gdzie oglądaliśmy wysokie zwycięstwa, przyszedł czas na niezwykle wyrównane starcie w Zielonej Górze. Zwycięzcę poznaliśmy dopiero po dogrywce, a w samym meczu nie brakowało niezwykle efektownych zagrań. Stelmet Enea jest już o krok od kolejnego awansu do finału, ale zespół trenera Igora Milicicia nie zamierza rezygnować z marzeń. Anwil musi jednak zatrzymać Jamesa Florence’a i nie pozwolić na łatwe punkty spod kosza Vladimira Dragicevicia. Sporo będzie ponownie zależało od Ivana Almeidy, a niezbędna będzie również nieustępliwość Kamila Łączyńskiego.