Polski Cukier - MKS (2): Drugie zwycięstwo torunian

,

Torunianie z drugim zwycięstwem w play-off Energa Basket Ligi! Polski Cukier pokonał przed własną publicznością MKS Dąbrowa Górnicza 73:63 i potrzebuje tylko jednej wygranej do awansu do półfinału. Mecz nr 3 w środę o godz. 20.15. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Polskiego Cukru

Najważniejsze wydarzenia: Polski Cukier dobrze wszedł w ten mecz, ale nie zbudował znaczącej przewagi - dlatego po akcji D.J. Sheltona mieliśmy remis. Wejście D.J. Newbilla ożywiło ofensywę torunian i mimo że później lekko straty zmniejszył Maciej Kucharek, to gospodarze po 10 minutach wygrywali 19:14. W drugiej kwarcie długo utrzymywali swoje prowadzenie, ale MKS powoli się zbliżał, głównie dzięki Aaronowi Broussardowi. Na każdy zryw dąbrowian odpowiedź miała jednak ekipa trenera Dejana Mihevca i dlatego po pierwszej połowie było 34:30. Polski Cukier w trzeciej kwarcie pilnował wyniku - po wsadzie Newbilla miał nawet dziewięć punktów przewagi. Później ważną trójkę dołożył jeszcze Glenn Cosey, a po 30 minutach było 56:47. W czwartej kwarcie torunianie nadal kontrolowali sytuację. Ekipa trenera Jacka Winnickiego była co prawda blisko, ale ciągle brakowało jej czegoś do doprowadzenia chociażby do remisu. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 73:63.

Najlepsi strzelcy: Karol Gruszecki rzucił 22 punkty dla gospodarzy. Aaron Broussard zanotował 15 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty dla gości.

Ciekawostka: To drugi mecz w tej serii, w której to MKS wygrywa rywalizację o zbiórki - tym razem 40-29. Nie wystarcza to jednak do odniesienia zwycięstwa.

Statystyka: Polski Cukier popełnił w tym meczu zaledwie 8 strat. Dla porównania - goście aż 18.