Stelmet Enea gra rewanż z AS Monaco

,

We wtorek o godz. 20.30 Stelmet Enea BC Zielona Góra rozegra wyjazdowy mecz rewanżowy 1/8 finału Koszykarskiej Ligi Mistrzów z AS Monaco. Transmisja w Eleven Sports 1.

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem rywali 84:82 - zapewnił je w ostatniej akcji Gerald Robinson. W tamtym meczu był jednak fragment, w którym francuska ekipa miała nawet blisko 20 punktów przewagi. To wszystko mistrzowie Polski zniwelowali w drugiej połowie - grali wtedy zdecydowanie lepiej w obronie, a dodatkowo pokazywali potencjał w ofensywie.

Na pewno na wyróżnienie zasłużył Martynas Gecevicius, który rzucił aż 23 punkty. Do dobrych występów kibiców przyzwyczaił już Vladimir Dragicević, ale double-double z 18 punktami i 10 punktami w tak ważnym spotkaniu na pewno robi wrażenie.

- Rozpoczęliśmy ten mecz naprawdę źle, zbyt wolno - to zdarzyło się nam już zbyt wiele razy w tym sezonie. Byliśmy za wolni w defensywie, nie graliśmy tak, jak sobie to ustaliliśmy przed spotkaniem. W drugiej połowie broniliśmy dużo lepiej, to pozwoliło nam wrócić do meczu - komentował trener Andrej Urlep.

Jedno jest pewne - w rewanżu trzeba spodziewać się jeszcze trudniejszego meczu niż w Zielonej Górze. Stelmet Enea ma jednak do odrobienia zaledwie dwa punkty, a to oznacza, że reprezentanci Energa Basket Ligi mogą powalczyć o awans.

Początek spotkania AS Monaco - Stelmet Enea BC Zielona Góra we wtorek o godz. 20.30. Transmisja w Eleven Sports 1.