BM Slam Stal wygrywa w Lublinie

,

W niedzielnym meczu telewizyjnym Energa Basket Ligi BM Slam Stal Ostrów Wlkp. wygrała w Lublinie z TBV Startem 70:57.

Najważniejsze wydarzenia: Po wyrównanym początku, dzięki trójce Urosa Mirkovicia gospodarze prowadzili pięcioma punktami. Goście z minuty na minutę grali lepiej i ostatecznie po 10 minutach prowadzili 16:15. Świetnie prezentowali się Aaron Johnson oraz Chavaughn Lewis, a rywalizacja była wyrównana. Sytuacja zmieniała się właściwie co akcję - ostatecznie po trójce Marcina Dutkiewicza TBV Start wygrywał 34:31 po pierwszej połowie. Trzecią kwartę z większą energią rozpoczęli ostrowianie i dzięki trafieniu z dystansu Michała Chylińskiego mieli ponownie pięć punktów przewagi. Ekipa trenera Emila Rajkovicia zaczęła kontrolować sytuację i po 30 minutach prowadziła 49:42. W ostatniej części meczu lublinianie się nie poddawali i po trójce Washingtona zbliżali się na dwa punkty. Później świetny był jednak Adam Łapeta, a to pozwalało BM Slam Stali na uspokojenie gry. Ostatecznie goście zwyciężyli 70:57.

Najlepsi strzelcy: Aaron Johnson zdobył dla BM Slam Stali 22 punkty i 5 asyst. W ekipie gospodarzy wyróżniał się James Washington z 18 punktami i 4 asystami.

Ciekawostka: Nikola Marković zagrał w tym sezonie Energa Basket Ligi już dla trzeciego klubu. Wcześniej był zawodnikiem Trefla Sopot, a następnie Stelmetu Enei BC Zielona Góra. W ponownym debiucie zanotował dla BM Slam Stali 11 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty.

Statystyka: Najlepszym graczem pod względem wskaźnika =/- w tym meczu był Michał Chyliński (+20). Rzucający zanotował co prawda tylko 8 punktów, ale to właśnie z nim na parkiecie BM Slam Stal powiększała i utrzymywała swoją przewagę.