Świetny Trotter, Trefl ogrywa Rosę

,

Trefl Sopot pokonał Rosę Radom 90:76 w jedynym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Najważniejsze wydarzenia: Świetnie to spotkanie rozpoczęli zawodnicy trenera Marcina Klozińskiego - po trójce Obiego Trottera prowadzili 7:0. Później ważnym ogniwem Trefla był Steve Zack, a cały zespół był nie do zatrzymania w ataku - po 10 minutach wygrywał 32:19. W drugiej kwarcie Rosa nadal nie mogła znaleźć sposobu na rywali, a ci powiększali przewagę. Nie pomagała nawet dobra dyspozycja Michaela Frasera i Igora Zajcewa. Po pierwszej połowie było 51:33. W trzeciej kwarcie wreszcie zaczął trafiać A.J. English, a swoje dodawał również Patrik Auda. To z kolei pozwalało radomianom na odrobienie strat. Mimo tego gospodarze nadal grali swoje i po 30 minutach prowadzili 68:56. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego się nie poddawała. W pewnym momencie zbliżyła się nawet na osiem punktów! Gospodarze odpowiedzieli serią 7:0 i ponownie kontrolowali sytuację. Ostatecznie Trefl zwyciężył 90:76.

Najlepsi strzelcy: Obie Trotter zanotował dla Trefla 22 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty. A.J. English zdobył dla Rosy 23 punkty i 5 zbiórek.

Ciekawostka: A.J. English - debiutujący gracz radomskiej ekipy - w pierwszej połowie nie trafił żadnego z siedmiu oddanych rzutów z gry. Jego końcowa skuteczność to 5/18 z gry i 10/12 z linii rzutów wolnych (łącznie 23 punkty).

Statystyka: Kluczowa była skuteczność. Trefl miał 58 proc. z gry, a Rosa zaledwie 38 proc. Sopocianie trafili aż o osiem trójek więcej niż rywale.