Dedek z nową umową w TBV Starcie

|

Dedek z nową umową w TBV Starcie
fot. Przemek Gąbka/TBV Start

Trener David Dedek podpisał z TBV Startem nową umowę, która będzie obowiązywała przez dwa kolejne sezony Energa Basket Ligi z możliwością przedłużenia o następny.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy trenera z tą grupą zawodników i chcemy tę współpracę kontynuować. Zależy nam, by klub był stabilny w swoim funkcjonowaniu, trener miał stabilizację w pracy, a zawodnicy komfort, a nie szukanie za każdym razem nowych wyzwań. Stąd decyzja, by przedłużyć umowę z trenerem Dedkiem - mówi na oficjalnej stronie drużyny Arkadiusz Pelczar, prezes zarządu MKS Start SA Lublin.

Dedek pracę w Polsce rozpoczynał w Anwilu Włocławek od funkcji asystenta Andreja Urlepa. Następnie, w sezonie 2006/2007, dostał szansę samodzielnego prowadzenia zespołu. Po bardzo dobrym początku, później jego drużyna grała słabiej niż oczekiwano i w grudniu 2006 roku Dedek został zastąpiony przez swojego rodaka, Alesa Pipana.

Później w ekipie Asseco Prokomu Dedek uczył się od Tomasa Pacesasa. W sezonie 2011/2012 znowu był asystentem Urlepa, tym razem w ekipie AZS Koszalin. W kolejnych rozgrywkach został pierwszym trenerem Startu Gdynia. Od 2013 do 2015 roku prowadził Asseco. Następnie był pierwszym trenerem AZS Koszalin.

Szkoleniowcem TBV Startu został w trakcie poprzednich rozgrywek. W obecnym sezonie jego zespół może pochwalić się 12 zwycięstwami w 20 spotkaniach i awansem do Turnieju Finałowego Pucharu Polski.

- Wyniki, które osiągamy i progres jaki robią zawodnicy nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony klubu, prezesa oraz każdego z pracowników. Te osoby cały czas nam pomagają i dbają o to, żebyśmy mieli komfortowe warunki do pracy i nie martwili się o inne rzeczy niż to, co się dzieje na boisku. To ważna sprawa, o której czasami zapominamy. Jednocześnie, co do samej mojej pracy, nie byłaby ona możliwa bez całego sztabu szkoleniowego. Za każdym razem, gdy oceniamy pracę trenera, to tak naprawdę ocieniamy pracę całej grupy ludzi. Cieszę się, że nasz wysiłek jest odbierany pozytywnie - podkreśla trener David Dedek.

 

 

----

Turniej Finałowy Pucharu Polski koszykarzy ponownie zawita do Warszawy. Czołowe zespoły Energa Basket Ligi oraz gospodarz - Legia - od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego będą rywalizować o trofeum w hali Arena Ursynów. Bilety dostępne są na plk.ticketik.pl. Szczegóły na plk.pl/puchar_polski