Kiwilsza: Ogromne zaangażowanie

Kiwilsza: Ogromne zaangażowanie
fot. sportowiec.info/AZS

AZS w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi sprawił sporą niespodziankę! Koszalinianie przed własną publicznością pokonali Stelmet Eneę BC Zielona Góra 82:80. Co po meczu mówił Szymon Kiwilsza?

To był naprawdę udany mecz AZS. Drużyna trenera Dragana Nikolicia od początku narzuciła mistrzom Polski trudne warunki. Mimo że Stelmet Enea potrafił wychodzić nawet na prowadzenie, to w kluczowych momentach lepsi byli koszalinianie. Co zadecydowało o zwycięstwie gospodarzy?

- Ogromne zaangażowanie z naszej strony, dobra decyzyjność, wszyscy dzielili się piłką, zagrali pod zespół, a nie pod siebie. Do tego dołożyliśmy dużą agresję w obronie i dobre założenia przedmeczowe. To poskutkowało zwycięstwem ze świetną drużyną, jaką jest Stelmet Enea - podkreślał po meczu Szymon Kiwilsza.

Kiwilsza zanotował w tym meczu 6 punktów, a najlepszym strzelcem AZS był Damian Jeszke (18 punktów, 10 zbiórek). Dla 20-letniego środkowego granie z utytułowanymi rywalami to wyjątkowa okazja do nabierania doświadczenia.

- To jest mój pierwszy sezon w Energa Basket Lidze, zbieram doświadczenia. Nie jest łatwo grać przeciwko takim zawodnikom jak Adam Hrycaniuk, który jest wielokrotnym reprezentantem Polski. Vladimir Dragicević również jest świetnym graczem - myślę, że jednym z lepszych w lidze na tej pozycji. Jestem zadowolony z tego, że daję radę walczyć z takimi rywalami - mówi zawodnik AZS.

 

----

Turniej Finałowy Pucharu Polski koszykarzy ponownie zawita do Warszawy. Czołowe zespoły Energa Basket Ligi oraz gospodarz - Legia - od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego będą rywalizować o trofeum w hali Arena Ursynów. Bilety dostępne są na plk.ticketik.pl. Szczegóły na plk.pl/puchar_polski