Rewanż Anwilu, Hosley zadebiutował

,

Anwil zrewanżował się zgorzelczanom za październikową porażkę w Energa Basket Lidze. W niedzielę włocławianie pokonali PGE Turów 98:74. W debiucie Quinton Hosley zanotował 8 punktów i 4 asysty.

,

Rzut za rzut - tak wyglądały pierwsze minuty tego spotkania. Inicjatywa była jednak po stronie Anwilu - po kolejnej akcji Josipa Sobina miał już sześć punktów przewagi. Bartosz Bochno i Kacper Borowski nie dawali za wygraną, ale to było za mało na gospodarzy. Po trafieniu Jaylina Airingtona było już 22:11. Ostatecznie po świetnym wsadzie Ivana Almeidy wygrywali 12 punktami po 10 minutach rywalizacji. Zgorzelczanie na początku drugiej kwarty pokazali się z bardzo dobrej strony i odrobili nawet część strat. Na parkiecie pojawił się już jednak Quinton Hosley, który w pierwszej swojej akcji asystował do Sobina. Ekipa trenera Igora Milicicia kontrolowała sytuację na parkiecie, chociaż nie powiększała znacznie swojego prowadzenia. Ostatecznie po pierwszej połowie było 45:36.

Kacper Borowski i Brad Waldow w trzeciej kwarcie grali na tyle dobrze, że ich akcje zbliżyły PGE Turów na zaledwie pięć punktów do rywali. Anwil błyskawicznie odpowiadał - świetnie radził sobie Josip Sobin, a po trójce Ante Delasa było już 65:52. Dzięki zagraniu Jarosława Zyskowskiego włocławianie prowadzili 17 punktami po 30 minutach gry. Czwartą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 10:1 i właściwie nie musieli się już martwić o rezultat tego spotkania. Efektowne akcje mógł pokazywać Ivan Almeida, a sporo minut dostał też Quinton Hosley. Ostatecznie zespół z Włocławka zwyciężył 98:74.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Ivan Almeida z 17 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Kacper Borowski zdobył dla gości 17 punktów i 4 zbiórki.

----

Turniej Finałowy Pucharu Polski koszykarzy ponownie zawita do Warszawy. Czołowe zespoły Energa Basket Ligi oraz gospodarz - Legia - od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego będą rywalizować o trofeum w hali Arena Ursynów. Bilety dostępne są na plk.ticketik.pl. Szczegóły na plk.pl/puchar_polski