Rosa zagra z BM Slam Stalą! Transmisja w Polsacie Sport

|

Rosa zagra z BM Slam Stalą! Transmisja w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

W niedzielę spodziewamy się ogromnych emocji w Energa Basket Lidze! Mająca duże ambicje Rosa Radom podejmie brązowych medalistów z zeszłego sezonu, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Transmisja w Polsacie Sport od 12.30.

Trzeba przyznać, że zarówno Rosa, jak i BM Slam Stal grają w tym sezonie w kratkę. Radomianie potrafili już pewnie pokonać przed własną publicznością wicemistrzów Polski - Polski Cukier, a później przegrać m.in. z AZS Koszalin. To samo dotyczy ostrowian, którzy w obecnych rozgrywkach wygrywali np. z bardzo mocnym MKS na wyjeździe, a musieli uznać wyższość Asseco u siebie.

W zespole trenera Emila Rajkovicia doszło niedawno do kilku zmian. Zrezygnowano z Kevinna Pinkneya - w Ostrowie nie byli zadowoleni z formy Amerykanina. Już wcześniej informowano o powrocie Marca Cartera. Jeden z najlepszym graczy całej ligi w poprzednim sezonie ma za sobą ponowny debiut - w meczu z AZS zanotował 14 punktów i 5 zbiórek.

 

 

Warto w obu drużynach obserwować Polaków. Szczególnie ciekawie zapowiada się starcie Michała Sokołowskiego z Michałem Chylińskim. Gracz Rosy nadal jest jednym z liderów zespołu prowadzonego przez trenera Wojciecha Kamińskiego. Jego statystyki - średnio 12,9 punktu, 6,1 zbiórki i 3,7 asysty na mecz - pokazują dużą wszechstronność. Zawodnik BM Slam Stali w obecnych rozgrywkach nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości, ale pewne jest, że stać go na bardzo dobre występy.

Efektowne może być starcie na pozycji rozgrywającego. Zarówno Ryan Harrow, jak i Aaron Johnson potrafią zagrać nieszablonowo, a szczególnie akcje tego pierwszego często określane są jako “magiczne”. Johnson jest lepszym kreatorem gry, za to zawodnik Rosy potrafi seryjnie zdobywać punkty. Który styl okaże się lepszy w bezpośrednim pojedynku?

 

 

W zespole z Ostrowa Wlkp. nie sposób nie zwrócić uwagi na Adama Łapetę. Czołowy blokujący Energa Basket Ligi (średnio 1,9 bloku na mecz) indywidualnie rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w karierze, będąc niezwykle ważną częścią defensywy ekipy trenera Emila Rajkovicia. Teraz jego głównym rywalem będzie Igor Zajcew. Atutem Ukraińca jest fakt, że potrafi rzucać z dystansu - w obecnych rozgrywkach trafił już 21 trójek. Jak z tym poradzi sobie Łapeta?

Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się niecały miesiąc temu - 16 grudnia Rosa wygrała w Ostrowie Wlkp. aż 96:80. Świetnie zaprezentował się wtedy Patrik Auda, który zanotował 21 punktów i 7 zbiórek. 20 punktów dołożył do tego Michał Sokołowski. Z kolei w BM Slam Stali wyróżniał się D.J. Richardson z 18 punktami. Czy zespół trenera Rajkovicia będzie potrafił się zrewanżować?

Początek spotkania Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. w niedzielę o 12.40. Transmisja w Polsacie Sport i IPLA.tv od 12.30.