Szymański: Walczyliśmy jako zespół
fot. Przemek Gąbka/TBV Start

Lista aktualności

Szymański: Walczyliśmy jako zespół

TBV Start dość niespodziewanie pokonał w piątkowym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki Stelmet BC Zielona Góra. Co po meczu mówił środkowy gospodarzy Roman Szymański?

Wynik spotkania rozstrzygnął się tak naprawdę w ostatnich akcjach, ale TBV Start w tym meczu grał bardzo dobrze i był wymagającym rywalem dla mistrzów Polski.

- Plan na to spotkanie był taki, aby każdy poświęcił część swoich indywidualnych ambicji dla dobra zespołu. Wysocy zawodnicy zastawiali, mali bili się o piłki. Może tego, jak kto grał nie widać w statystykach, ale wydaje mi się, że było to widoczne na parkiecie. Każdy chciał wygrać, walczyliśmy jako zespół. I udało się wygrać z mistrzem Polski - mówił po meczu Roman Szymański.

Ekipa z Lublina rozegrała w tym sezonie już kilka bardzo zaciętych meczów, ale częściej schodziła z parkietu bez zwycięstwa. Co teraz się zmieniło?

- W ostatnich meczach naszą bolączką było to, że gdy rywale do nas dochodzili, to pękaliśmy psychicznie i przegrywaliśmy. Mecz w Sopocie nas podbudował. Jeśli gramy zespołowo, mądrze, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym, zwłaszcza w domu. Potwierdziliśmy to tym meczem - tłumaczył środkowy TBV Startu.

W grudniu lublinianie rozegrają jeszcze trzy spotkania. Ich mecz z MKS Dąbrowa Górnicza 30 grudnia pokaże Polsat Sport.

- Cała ławka żyła, kibice również. Panuje dobra atmosfera, każdy znalazł swoje miejsce w zespole. Idzie nam dobrze, więc cieszymy się, że jest tych spotkań jak najwięcej. Chcemy je wygrywać i piąć się w tabeli. Uważam, że nie zasługujemy na swoje obecne miejsce - zaznacza Szymański.