Mikołajki z AZS Koszalin

|

Mikołajki z AZS Koszalin

Blisko 1500 podopiecznych koszalińskich przedszkoli wzięło udział w największej w regionie imprezie mikołajkowej z udziałem zawodników AZS Koszalin oraz Cheerleaders Pasja.

W imprezie udział wzięło 19 koszalińskich przedszkoli. W programie sportowej zabawy były m.in. wspólne tańce z Cheerleaders Pasja AZS Koszalin, jak również konkurencja sportowa z wykorzystaniem piłek firmy Spalding, będącej oficjalnym partnerem technicznym rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. W zabawie udział wzięły również piłkarki ręczne Energa AZS Koszalin.

Po części sportowej na najmłodszych czekała niespodzianka. Zgodnie z zapowiedziami, na specjalne zaproszenie organizatorów, w Hali Widowiskowo-Sportowej pojawił się Święty Mikołaj. Żeby było ciekawiej... do obiektu przybył na strażackim quadzie w eskorcie funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Ogromna radość towarzyszyła najmłodszym, gdy w obiekcie pojawił się Mikołaj, który przypomniał dzieciom, iż w życiu należy zawsze trafiać do właściwego kosza, co wiązało się również z propagowaniem ekologii i segregacji odpadów wśród najmłodszych. Nie zabrakło również słodkich upominków, a żadne dziecko z hali nie wyszło z pustymi rękoma.

- Zaszczepianie w dzieciach miłości do sportu to coś fantastycznego. To świetna zabawa dla najmłodszych, ale również dla nas samych, bowiem sport to przecież coś, co wszyscy kochamy – mówił Diante Baldwin, rozgrywający AZS, który dodał, że liczy na kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą, które przyczynią się do propagowania aktywności fizycznej.

Organizatorami wydarzenia były: Hala Widowiskowo-Sportowa, AZS Koszalin S.A., Energa AZS Koszalin oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.