Bonarek: Popełnialiśmy proste straty

Bonarek: Popełnialiśmy proste straty
fot. Natalia Wabik/Czarni

Polpharma Starogard Gdański w piątek w Słupsku pokonała Czarnych 97:78. Co po spotkaniu mówił przedstawiciel gospodarzy, Łukasz Bonarek?

Czarni nieźle rozpoczęli to spotkanie, a po pierwszej połowie prowadzili nawet 50:48. Co stało się w kolejnych kwartach?

- Walczyliśmy przez cały mecz, ale dobrze graliśmy tylko przez pierwsze 20 minut. Niestety, od początku trzeciej kwarty wyszliśmy nieskoncentrowani. Popełnialiśmy proste straty, które rywal zamieniał na punkty. To było kluczowe, bo oni poczuli się pewni, zaczęli grać swobodniej. Nie daliśmy rady odrobić strat - tłumaczył Łukasz Bonarek.

Słupszczanie przegrali już ósme spotkanie w tym sezonie i zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Co muszą zrobić, aby się przełamać?

- To na pewno nie jest miłe uczucie - przegraliśmy ósmy mecz w tym sezonie. Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby przełamać naszą niemoc. W najbliższym meczu gramy na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza. To bardzo trudny rywal. Mamy trochę czasu na przygotowanie się, będziemy dalej walczyć - zapewnia Bonarek.