Mecz medalistów dla BM Slam Stali

|

Mecz medalistów dla BM Slam Stali
fot. Rafał Jakubowicz/BM Slam Stal

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Polski Cukier Toruń 76:70 w niedzielnym meczu telewizyjnym. To był kolejny świetny występ Aarona Johnsona, który zanotował 14 punktów i sześć asyst.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 76:70

Początek spotkania był trochę lepszy dla gospodarzy, ale torunianie błyskawicznie doprowadzili do remisu, a po akcji Glenna Coseya zdobywali przewagę. Spotkanie było cały czas wyrównane, a dość szybko swoje pierwsze punkty (z linii rzutów wolnych) notował Kevinn Pinkney. Późniejszy dobry fragment gry Krzysztofa Sulimy dawał jednak siedmiopunktowe prowadzenie torunianom. Końcówka należała do Coseya - po 10 minutach było 23:14. Od początku drugiej kwarty BM Slam Stal odrabiała straty, a dzięki efektownej akcji Mateusza Kostrzewskiego zbliżyła się na cztery punkty. Późniejsze trójki Richardsona i Ochońki doprowadziły nawet do remisu. Cosey znowu miał swój rewelacyjny fragment - dzięki niemu to Polski Cukier wygrywał po pierwszej połowie 38:34.

 

 

Zaraz na początku trzeciej kwarty ostrowianie doprowadzili do remisu. Obydwie drużyny grały w rytmie kosz za kosz, chociaż to ekipa trenera Dejana Mihevca ponownie potrafiła zdobywać niską przewagę. Bardzo dobrze radził sobie Karol Gruszecki, a po 30 minutach Polski Cukier wygrywał trzema punktami. BM Slam Stal w ostatniej kwarcie się nie poddawała! Po efektownym alley-oopie Johnson-Łapeta gospdoarze wyszli na minimalne prowadzenie. Goście mieli swoje problemy w ataku, a to sprawiało, że końcówka była niezwykle zacięta. Kluczowe punkty notował Aaron Johnson, a skuteczne rzuty wolne dodawali Richardson i Chyliński. Ostatecznie ekipa trenera Emila Rajkovicia zwyciężyła 76:70.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Aaron Johnson z 14 punktami i sześcioma asystami. W ekipie gości wyróżniał się Karol Gruszecki z 19 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami.